Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Утром от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$26.98 • €30.65
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
Новости Одессы
  4669   27

Кто хочет говорить по-украински?

Четверг, 25 августа 2016, 11:46
В стартовавшем в интернете Мовомарафоне, целью которого является переход русскоговорящих одесситов на украинский язык, Одесса показала крайне плохой результат.

По данным организаторов акции, на украинский язык готовы перейти аж 57 одесситов, сообщает УСИ.

Напомним, что вчера в «Вышиванковой цепи» зарегистрировано 3 тысячи 351 человек. Неизвестно, сколько из этих людей хотят говорить по-украински.
Система Orphus
81812

Комментировать:
  1. ConchitaWurst Четверг, 25 августа 2016, 11:58
    Я хочу розмовляти українською мовою!
  2. Mizandali Четверг, 25 августа 2016, 12:03
    «Украинский язык» или «мова», — пишет Алексей Орлов, — это искусственно сконструированная из южнорусского наречия русского языка химера, внедряемая насильственными методами на протяжении более чем 100 лет всеми режимами, под которыми находился и находится ныне русский народ (русский этнос) на территории нынешней Украины (польским, австрийским, большевистским и теперь — «самостийным»), в целях «превращения» русских в «украинцев» — новую «нацию»...»
    • Roman Kucharenko Четверг, 25 августа 2016, 12:46
      Штучна мова — це якраз так звана російська мова, котра була сконструйована на основі староболгарської мови, яку на територію Русі привнесли Кирило та Мефодій. У часи Золотої Орди до неї влилася велика кількість татарських слів, при Петрі І та Катерині ІІ – німецьких, французьких, голландських, італійських.

      Колись, за часи моєї служби в совєтській армії, до нас привезли чергове поповнення, серед якого був один хлопець з кубанської станиці, який розмовляв досить пристойною українською мовою (таких там більшість). І це при тому, що ані він, ані його предки, які жили на Кубані останні 250 років, не бачили в очі ніяких «поляків-австріяків». Кубань ніколи не входила до складу УССР. Дотепер на Кубані немає жодної української газети, школи, теле- чи радіоканалу. Взагалі нічого національного українського! Тим не менше кубанські українці ніяк не забудуть до кінця свою рідну «штучну» мову.
      • Purgenyi Четверг, 25 августа 2016, 12:51
        вот тут наглядно, какой язык является "штучным":

        • Roman Kucharenko Четверг, 25 августа 2016, 13:58
          Це зразок церковнослов’янської мови, яка є варіантом староболгарської, і використовувалася в церковному житті. Зрозуміло, що церковнослов’янська (староболгарська) ближче до сучасної російської, а не до української чи білоруської з причин, які я навів вище. Виникає питання, чому писемні пам’ятки середньовічного періоду на Русі-Україні писалися староболгарською, а не живою українською мовою? Справа в тому, що у середньовіччі писемна мова сприймалася як щось божественне та сакральне. Довго вважалося неприпустимим писати на «простій, розмовній мові». Тому в Західній Європі тоді в якості літературної (писемної) використовувалася латинська мова, а на Русі, в Болгарії та Сербії — староболгарська мова, яка в кожній з країн мала свій ізвод (тобто варіант).
          • Roman Kucharenko Четверг, 25 августа 2016, 16:16
            А ще крім північноамериканських індіанців та давніх шумерів кирилицею користувалися марсіани. Ось доказ:

            Зараз багато чого пишуть, не беріть усе до серця.
          • Purgenyi Четверг, 25 августа 2016, 15:17
            Шо вы тут за "пропаганду пущаете"?
            Г.Сидоров "Рок возомнивших себя богами":

        • Purgenyi Четверг, 25 августа 2016, 12:56
          Санкскрит считается самым древним на земле языком.
          Где тут намёк на украинский?



          • Roman Kucharenko Пятница, 26 августа 2016, 16:40
            І хто ж вам сказав таку неправду? В Одесі є такий письменник Олекса Різниченко (ось інформація про нього http://litakcent.com/2009/11/09/oleksa-riznychenko-doslidzhennja-ukrajinskoji-–-najsolodshe-moje-zanjattja/). Я б вам радив почитати його мовознавчі книжки, в яких він порівнює українську мову з російською за всіма аспектами.
          • Vono Пятница, 26 августа 2016, 02:59
            Не изобретайте велосипед.
            Мова намного беднее языка, единственное - так це писни гарно спивають
          • Roman Kucharenko Четверг, 25 августа 2016, 14:01
            Санскрит хоча і не найдавніша мова на Землі, але дійсно досить давня. Вона споріднена з усіма європейськими мовами. У таблиці, що ви навели, підібрано слова санскриту, які споріднені з сучасною російською (через староболгарську). А ось інший список, де підібрано слова санскриту, споріднені з українськими http://narodna.pravda.com.ua/history/47599dceed617/.

            Це не російські букви, а кириличні з українськими додатками (Є, Ї). Приблизно такий алфавіт, крім, українців, росіян та білорусів, використовують болгари, серби та ще деякі народи колишньої Югославії. Вони що пишуть російськими буквами?
            До того ж Кирило та Мефодій не придумали свій алфавіт «з нуля». Вони узяли за основу грецький алфавіт, придумавши і додавши кілька букв, які в старогрецькій мові позначали звуки, відсутні в грецькій мові. Навіть сучасний грецький алфавіт зберіг деяку подібність до кирилиці.
          • Purgenyi Четверг, 25 августа 2016, 12:59
  3. Давид Коноплёв Четверг, 25 августа 2016, 12:18
    Говорил на великом и могучем и буду!!!
  4. nvnnvn Четверг, 25 августа 2016, 12:53
    Мужество

    Мы знаем, что ныне лежит на весах
    И что совершается ныне.
    Час мужества пробил на наших часах,
    И мужество нас не покинет.

    Не страшно под пулями мертвыми лечь,
    Не горько остаться без крова,
    И мы сохраним тебя, русская речь,
    Великое русское слово.

    Свободным и чистым тебя пронесем,
    И внукам дадим, и от плена спасем
    Навеки.
    Анна Ахматова. 1941 год.
  5. Ирина Крутя Пятница, 26 августа 2016, 12:09
    Кто хотел тот уже говорит. Правда в большинстве случаев так что "уши вянут")))