Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Ночью от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.20
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

Жюри FIPRESCI на 11 ОМКФ Одеського міжнародного кінофестивалю

Четверг, 3 сентября 2020, 03:58

Пресс-релиз

До складу журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI увійшли кінокритикиня Катерина Сліпченко (Україна), історик кіно і режисер Клаус Льозер (Німеччина) та кінокритик Лоїк Мілло (Люксембург)

Катерина Сліпченко – українська журналістка та кінокритикиня. Закінчила Державний Університет ім. М. Ломоносова (Москва) за фахом "Теорія та історія мистецтва". Працювала в редакції журналу "Декоративное искусство СССР", завідувачем літературної частини Академічного театру ім. Леся Курбаса, викладала історію мистецтва у Львівській гуманітарній гімназії. Також обіймала посади редакторок у газетах “Поступ” (відділ дозвілля), "Львівська газета" (відділ культури) та "Львівська пошта" (відділ культури). З червня 2014 р. – редакторка відділу культури інтернет-порталу ZAXID.NET (Львів). Катерина Сліпченко є членкинею FIPRESCI, Української кіноакадемії та Українського оскарівського комітету.

Німецький режисер та історик кіно Клаус Льозер з 1990 року відповідає за програму “BrotfabrikKino” у Берліні, а з 1992-го працює незалежним кінокритиком для різних видань. Крім того, був редактором книги “Gegenbilder – Filmische Subversion in der DDR” про кінематографічну діяльність часів НДР. У 2009 році був куратором ретроспективи “Після зими настає весна” Берлінського кінофестивалю. Зняв декілька документальних фільмів у співавторстві з Якобін Мотц, зокрема “Ствердження простору – шляхи незалежної виставкової культури в НДР” (Behauptung des Raums – Wege unabhängiger Ausstellungskultur in der DDR) 2009 року та “Орнамент і злочин” (Ornament & Verbrechen) 2015 року. Клаус Льозер - автор численних публікацій про кіно, в тому числі про підпільний та експериментальний кінематограф, про виробництво фільмів у тоталітарних умовах тощо.

Кінокритик Лоїк Мілло – член FIPRESCI в Люксембурзі та автор кандидатської дисертації про П’єра Паоло Пазоліні та Андрія Тарковського. Лоїк Мілло регулярно пише огляди фільмів та звіти про кінофестивалі для газети Letzebuerger Land. Він опублікував кілька академічних статей про радянське та італійське кіно для таких журналів, як Décadrages. Cinéma à travers champs, Cinema e Storia, 1895.