Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Вечером от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.20
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

Жюри документальных фильмов 11 ОМКФ

Четверг, 3 сентября 2020, 03:52

Оцінювати роботи документалістів на 11-му Міжнародному Одеському кінофестивалі буде журі Конкурсу європейських документальних фільмів, до складу якого увійшли: арт-директор Празького міжнародного кінофестивалю Febiofest, член ФІПРЕССІ та Європейської кіноакадемії Ніколай Нікітін, українська режисерка Ірина Цілик та сирійська журналістка та режисерка Ваад Аль-Катіб

Ірина Цілик – українська кінорежисерка, письменниця, сценаристка. Лауреатка Sundance Film Festival 2020 за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за свій повнометражний дебют “Земля блакитна, ніби апельсин”. Також фільм отримав дві головні нагороди Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2020 та низку інших нагород, був офіційно відібраний до програм Берлінського кінофестивалю, Doc Fortnight Музею модерного мистецтва у Нью-Йорку, Hot Docs (Канада), CPH:DOX (Данія), Thessaloniki Documentary Festival (Греція) та понад 30 інших міжнародних кінофестивалів. Наразі працює над створенням повнометражного ігрового фільму “Я і Фелікс”, сценарій якого написано за мотивами книжки українського письменника Артема Чеха.

Ніколай Нікітін – креативний директор Празького міжнародного кінофестивалю “Febiofest” - одного з найбільших кінофестивалів у Чехії. Він вже більше 20 років займається чеським, регіональним та європейським кіновиробництвом. Раніше Ніколай Нікітін був делегатом Берлінського міжнародного кінофестивалю. З 1995 по 2010 роки він був головним редактором і видавцем незалежного німецького кіножурналу "Schnitt". Крім того, Нікітін видав безліч книг про кіно та протягом 16 років був CEO єдиного європейського монтажного фестивалю "Filmplus" у Кельні. Також він консультує кінофестивалі в Араві та Котбусі та з 2013 року – наставник школи кіноагентів SOFA. Нікітін є членом міжнародної асоціації кінокритиків FIPRESCI, Європейської кіноакадемії, кінопремії LUX Європейського парламенту та ради Cineuropa.

Ваад Аль-Катіб – сирійська журналістка, активістка, продюсерка та режисерка документального кіно. Її репортаж про битву за Алеппо отримав міжнародну премію “Еммі”. У 2019 році Ваад Аль-Катіб зняла документальну стрічку “Для Сами”, співавтором якої виступив британський документаліст Едвард Воттс. Фільм показує хроніку випробувань, які випали на долю самої Ваад та її сім’ї в Алеппо. “Для Сами” був номінований на премію “Оскар”, а також отримав премию BAFTA за найкращий документальный фільм та спеціальну згадку журі Конкурсу європейських документальних фільмів 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю.