Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Днем от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.52
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

УКРАЇНСЬКІ ГАЛА-ПРЕМ’ЄРИ

Четверг, 12 августа 2021, 06:20

Пресс-релиз

У позаконкурсній програмі “УКРАЇНСЬКІ ГАЛА-ПРЕМ’ЄРИ” представлені найочікуваніші прем’єри національних фільмів. Глядачі 12-го ОМКФ першими в Україні побачать стрічки, які вже здобули визнання на міжнародних кінофестивалях.

Рози. Фільм-кабаре / Roses. Film-Cabaret
Україна / 2021, 77’
Режисер: Ірена Стеценко
В гримерці відомого київського театру “Дах” сім актрис придумали проект Dakh Daughters. Їх перше сценічне шоу “Рози” представило світу сучасну інтерпретацію мистецтва кабаре, яке у своїй абсолютній карнавальній свободі уміє розважати публіку найсерйознішими темами. В цей самий час в країні розгортаються події, що стали початком епохи значних змін не тільки в суспільстві, але й у свідомості тисяч людей. Революція 2014 року та війна розкривають героїнь у тонкощах характерів, світоглядів, творчих рефлексій. На вершині пережитих емоцій народжується відвертий діалог із собою, і з публікою, сповнений почуттям особистісної відповідальності за своє життя і за свою країну.
Нагороди:
Продюсер: Олександра Кравченко, Олег Соснов
Сценарист:
Оператор: Сергій Стеценко
Композитор: Dakh Daughters
Актори:
Режисер: Ірена Стеценко
Біографія: Ірена Стеценко закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого у 2000 році та майстерню кіно Сергія Буковського у 2017 році. Перш ніж створити свій дебютний фільм “Рози. Фільм-кабаре”, пройшла у звукорежисурі весь шлях пошуку себе, від організації телевізійного мовлення до виробництва музичних документальних фільмів і саундпродюсування музичних проектів.
Фільмографія: Рози. Фільм-кабаре (2021)

Сторонній / Stranger
Україна / 2019, 90’
Режисер: Дмитро Томашпольський
Команда синхронного плавання зникла під водою у басейні під час виступу. Пацієнтка водолікарні пропала під час прийому хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці справи пов'язані і яке відношення до них має лялька із живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар'єрі якої немає жодної не розкритої справи. А ще їй доведеться з'ясувати, хто вона насправді.
Нагороди: Найкращий науково-фантастичний фільм на Кінофестивалі незалежного кіно Вloodstained, Токіо (Японія, 2019); Найкращий оригінальний сценарій на Фестивалі незалежного кіно Hollywood Blood Horror, Лос-Анджелес (2019)
Продюсер: Альона Дем’яненко
Сценарист: Дмитро Томашпольський
Оператор: Сергій Смичок
Композитор:
Актори: Анастасія Євтушенко, Даша Трегубова, Сергій Калантай
Режисер: Дмитро Томашпольський
Біографія: Дмитро Томашпольський – український кінорежисер, сценарист, продюсер. Народився 1958 року в Києві. Закінчив Київський державний інститут культури імені Корнійчука та Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Член Європейської кіноакадемії, член правління Української кіноакадемії, Член Українського Оскарівського Комітету; голова «Лабораторії проектів» Національної спілки кінематографістів України.
Фільмографія: F 63.9 Хвороба кохання (2013), Ржака (2017), Сторонній (2019), Простір (2021)

Цей дощ ніколи не скінчиться / This Rain Will Never Stop
Україна, Латвія, Німеччина, Катар / 2020, 103’
Режисер: Аліна Горлова
“Цей дощ ніколи не скінчиться” веде глядачів потужною та візуально захопливою подорожжю крізь нескінченний людський цикл війни та миру. Фільм слідкує за життям 20-річного Андрія Сулеймана, який намагається забезпечити собі стале майбутнє, водночас працюючи з жертвами збройних конфліктів. Від конфлікту в Сирії до війни в Україні – існування Андрія ніби обрамлене вічним потоком життя і смерті.
Нагороди: Найкращий повнометражний фільм на фестивалі документального кіно Festival dei Popoli (2020); Нагорода IDFA за “Найкращий повнометражний фільм” у секції First Apperance (2020)
Цей дощ ніколи не скінчиться
Цей дощ ніколи не скінчиться
Цей дощ ніколи не скінчиться
Продюсер: Максим Наконечний, Ілона Біцевська, Патрік Гамм
Сценарист: Аліна Горлова, Максим Наконечний
Оператор: В’ячеслав Цвєтков
Композитор: Горан Гора, Сергій Синський
Актори:
Режисер: Аліна Горлова
Біографія: Аліна Горлова – режисерка, режисерка монтажу, продюсерка. Народилася та живе в Україні. Закінчила Київський національний Університет театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого. Її другий фільм “Явних проявів немає” здобув 4 нагороди на фестивалі Docudays UA, та нагороду за найкращий східноєвропейський фільм на фестивалі DOK Leipzig. Був номінований на українську кінопремію “Золота Дзига” як найкращий документальний фільм. Її фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться”, здобув головну нагороду у секції “Перша поява” під час фестивалю IDFA. Стрічка також отримала Ґран-прі фестивалів Go East, Las Palmas, One World (Jeden svět), Ice Docs, Festival dei Popoli.
Фільмографія: Перший крок у хмарах (2012), Бабуся (2014), Холодний Яр. Інтро (2016), Невидимий батальйон (2017), Явних проявів немає (2018), Цей дощ ніколи не скінчиться (2020)

Водуруду / Voduyrudu
Україна / 2021, 75’
Режисер: Анатолій Сачивко
Водуруду – це народно-імпровізаційний кіно-балет, витоками якого є оточення та час. Цей фільм є актом відродження національної культури, крізь виразність таких самостійних елементів народної творчості як музика і танець, зафіксованих у рамки кінокадру, що трансформує їх дію у динамічну картину, яка буде випробовуватися лише вірою та часом.
Нагороди:
Продюсер:
Сценарист:
Оператор: Микита Кузьменко
Композитор: Дмитро Авксентьєв (Koloah)
Актори: Єлизавета Рябініна, Олександр Пташник, Антоніна Романенко, Максим Коцький, Галина Пеха
Режисер: Анатолій Сачивко
Біографія: Анатолій Сачивко – український танцівник, хореограф-постановних та режисер. Народився в Києві 1992 року. Танцювальну кар'єру розпочав у 10 років. Керівник популярного танцювального колективу Apache Crew.
Фільмографія: Водуруду (2021)

Чому я живий / Why I'm Alive
Україна / 2021, 120’
Режисер: Віллен Новак
Маріуполь. Довоєнне життя в невеличкому українському місті, на березі Азовського моря, з добрим сімейним побутом, сварливими сусідами, самодіяльною оперою, з доносами в “енкаведе” і танцмайданчиком у міському саду, з гонінням за віросповідання і, певна річ, з любов’ю.
Нагороди:
Продюсер: Андрій Осіпов
Сценарист: Євген Митько
Оператор: Данил Дедков
Композитор: Володимир Гронський
Актори: Віктор Жданов, Артем Вільбік, Максим Горай, Ірина Мельник, Ольга Радчук
Режисер: Віллен Новак
Біографія: Віллен Новак – український кінорежисер, актор. Народний артист України, Член-кореспондент Національної академії мистецтв України. Нагороди: Орден “За заслуги” III ст. (2004); Відзнака Президента України — ювілейна медаль “20 років незалежності України”.
Фільмографія: Ринг (1973) Червоні дипкур'єри (1977), Вторгнення (1980), Дві версії одного зіткнення (1985), В Криму не завжди літо (1987), Гу-га (1989), Принцеса на бобах (1997), Стріляй, негайно! (2008)