Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Утром от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.73
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

СПЕЦІАЛЬНІ ПОКАЗИ

Вторник, 10 августа 2021, 06:43

Пресс-релиз

Nebesa / Небеса / Heavens Above
Сербія, Німеччина, Північна Македонія, Словенія, Хорватія, Чорногорія, Боснія і Герцеґовина / 2021, 122’
Режисер: Срджан Драґоєвіч
Стоян такий же нудний і простий, як і добрий. Коли після нещасливого випадку під час заміни електролампочки над його головою з'явлається німб, він швидко стає новою забавою в місті. Його вольову дружину Наду аж ніяк не тішить небажана увага з боку сусідів… Що б вона не робила, ніщо не може загасити осяйне неподобство з голови її чоловіка і знову зробити його непримітним, як і раніше. Тим часом Стоян, – мимовільний святий, – починає любити свій новий спосіб життя і починає вдаватися до лихих злочинів...
Нагороди:
Продюсер: Біляна Првановіч
Сценарист: Срджан Драґоєвіч
Оператор: Душан Йоксімовіч
Композитор: Александар Ранджеловіч
Актори: Ґоран Навоєц, Ксенія Марінковіч, Наташа Марковіч, Боян Навоєц, Мілош Самолов
Режисер: Срджан Драґоєвіч
Біографія: Срджан Драгоєвич народився в 1963 році в Белґраді. Має ступінь з клінічної психології, а також кінорежисури. Автор восьми художніх фільмів та восьми книжок для дітей та дорослих. У 2000-2004 рр. викладав у Кіноакадемії в Белграді. У 2012-2015 був депутатом парламенту Сербії. Зняв 200 рекламних роликів. Його фільм "Гарне село – гарне полум'я" входить до числа 1000 найкращих фільмів усіх часів у кіноенциклопедії Галлівелла та до 30 найкращих фільмів про війну за версією критиків часопису Sight&Sound. Фільм "Парад" став великим касовим гітом у Європі в 2012 році, отримавши три нагороди Берлінського МКФ.
Фільмографія: Гарне село – гарне полум'я (1996), Рани (1998), Парад (2011), Вихідні під сонцем (2014), Небеса (2021)

Рік нескінченної бурі / The Year of the Everlasting Storm
США / 2021, 115’
Режисер: Джафар Панахі, Ентоні Чен, Малік Віттал, Лора Пойтрас, Домініґа Сотомайор, Девід Ловері, Апічатпонг Вірасетакул
Любовний лист до кінематографа, знятий у США, Ірані, Чилі, Китаї та Таїланді сімома найважливішими режисерами сьогодення. Нове життя в старому будинку. Розставання – зустріч. Спостереження та примирення. Невпізнаний світ у рік нескінченної бурі.
Нагороди:
Продюсер: Бред Бейкер-Партон, Ентоні Чен, Джефф Дойчман, Йоні Ґолійов, Джафар Панахі, Лора Пайтрас, Андреа Роа, Менґ Ші
Сценарист: Ентоні Чен, Джафар Панахі
Оператор:
Композитор:
Актори: Дун'юй Чжу, Ю Чжан, Кетрін Маховскі, Боббі Яй-Яй Джонс
Режисер: Джафар Панахі, Ентоні Чен, Малік Віттал, Лора Пойтрас, Домініґа Сотомайор, Девід Ловері, Апічатпонг Вірасетакул
Біографія:
Фільмографія: Рік нескінченної бурі (2021)

Молитва за гетьмана Мазепу / A Prayer for Hetman Mazepa
Україна / 2002, 154’
Режисер: Юрій Іллєнко
В основі сюжету діалог “на ножах” історичних антагоністів: Петра I, що плюндрує Іванів саркофаг, та гетьмана Івана, який встає з могили, щоб оповісти про своє життя, передусім про боротьбу двох державців.
Нагороди:
Продюсер: Ігор Дідковський
Сценарист: Юрій Іллєнко
Оператор: Юрій Іллєнко
Композитор: Вірко Балей
Актори: Богдан Ступка, Людмила Єфименко, Нікіта Джигурда, В'ячеслав Довженко, Віктор Демерташ, Катерина Лісовенко
Режисер: Юрій Іллєнко
Біографія: Юрій Іллєнко народився 1936 року; український кінорежисер та сценарист. Він зафільмував дванадцять фільмів з 1965 до 2002 року. Його картина 1970 року “Білий птах з чорною ознакою” здобув Золоту медаль VII Московського МКФ. У 1990 році він одержав приз ФІПРЕССІ на Каннському кінофестивалі за фільм “Лебедине озеро. Зона”. Іллєнко – один із найвпливовіших українських кінематографістів. Його фільми підлягали забороні в часи СРСР за нібито антирадянський символізм.
Фільмографія: Криниця для спраглих (1965), Вечір на Івана Купала (1968), Білий птах з чорною ознакою (1971), Лісова пісня. Мавка (1981), Легенда про княгиню Ольгу (1984), Лебедине озеро. Зона (1990)

Непомітне зникнення / French Exit
Канада, Ірландія, Велика Британія / 2020, 113’
Режисер: Азазел Джейкобс
Немолода мангеттенська світська левиця, що доїдає рештки своєї спадщини, переїздить до маленької квартири в Парижі разом із сином та котом.
Нагороди: “Канадська екранна нагорода” за головну жіночу роль (Мішель Пфайфер, 2021)
Продюсер: Крістін Габелер, Крістіна Піовесан, Ноа Сіґал, Тріш Долмен, Кеті Голлі, Олівер Ґласс
Сценарист: Патрік деВітт
Оператор: Тобіас Дейтум
Композитор: Нік деВітт
Актори: Мішель Пфайфер, Лукас Геджес, Валері Магаффі, Імоджен Путс, Сюзен Койн, Даніель Макдоналд, Ісаак де Банколе, Трейсі Леттс
Режисер: Азазел Джейкобс
Біографія: Син аванґардного режисера Кена Джейкобса, Азазель Джейкобс (народився в 1972 році) виріс у нижньому Манхеттені в оточенні митців. Він отримав ступінь бакалавра з кіно в Університеті Нью-Йорка в Перчейзі, а магістра – в Американському інституті кіно. Серед його робіт фільми The GoodTimesKid, "Чоловік мами", "Террі", "Коханці" та "Непомітне зникнення", а також обидва сезони телесеріалу Doll & Em (2014, 2015).
Фільмографія: The Good Times Kid (2005), Чоловік мами (2008), Террі (2011), Коханці (2018), Непомітне зникнення (2020)