Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Вечером от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.54
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

РЕТРОСПЕКТИВА КШИШТОФА КЕСЛЬОВСЬКОГО

Среда, 11 августа 2021, 06:04

Пресс-релиз

В межах 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться з 14 до 21 серпня, буде показана ретроспектива фільмів знаменитого польского режисера Кшиштофа Кесльовського. Цього року дворазовому номінанту на премію “Оскар” та лауреату 70 нагород виповнилося б 80 років, з нагоди чого в межах ОМКФ відбудуться покази його п’яти фільмів:

Кшиштоф Кесльовський (1941–1996) – польський кінорежисер і сценарист. Один з найвідоміших режисерів другої половини ХХ століття, відзначений нагородами на кінофестивалях у Каннах, Венеції, Берліні та Сан-Себастьяні. Він також був номінований на премію “Оскар” і став першим лауреатом премії “Фелікс” (пізніше перейменованої на Європейську кінопремію) Європейської кіноакадемії. Його творчий стиль еволюціонував протягом 30-річної режисерської кар'єри: від ранніх мінімалістичних документальних фільмів, які досліджували повсякденне життя людей у Польщі, до скромних ігрових картин, створених в рамках течії “кіно морального неспокою” і зрештою – до концептуальних, орнаментальних, метафізичних притч.
Фільмографія: Персонал (1975), Шрам (1976), Аматор (1979), Випадок (1981), Без кінця (1984), Декалог (1988), Короткий фільм про вбивство (1988), Короткий фільм про любов (1989), Три кольори: Синій (1993), Три кольори: Червоний (1994)

Amator / Аматор / Camera Buff
Польща / 1979, 112’
Режисер: Кшиштоф Кесльовський
Звичайний працівник заводу купує кіноапарат з нагоди народження дитини. Начальство замовляє в нього документальні фільми про успіхи фабрики. Але його прагнення фільмувати правду зрештою призводить до боротьби з цензурою.
Нагороди: Приз “Форуму нового кіно” Берлінського МКФ (1980)
Продюсер: Вєліслава Пьотровська
Сценарист: Кшиштоф Кесльовський
Оператор: Яцек Петриський
Композитор: Кшиштоф Кніттель
Актори: Єжи Штур, Малгожата Зомбковска, Ева Покас, Стефан Чижевскі, Єжи Новак

La double vie de Véronique / Подвійне життя Вероніки / The Double Life of Véronique
Франція, Польща, Норвегія / 1991, 98’
Режисер: Кшиштоф Кесльовський
Вероніка живе в Польщі. Веронік живе в Парижі. Вони не знають одна одну. Вероніка влаштовується в музичну школу, наполегливо працює, але втрачає свідомість і помирає під час першого виступу. У цей момент життя Веронік, схоже, змінюється і вона вирішує не бути співачкою...
Нагороди: Приз найкращій акторці (Ірен Жакоб) та приз ФІПРЕССІ Каннського кінофестивалю (1992); Найкращий іншомовний фільм – Премія Національного товариства кінокритиків США (1992)
Продюсер: Леонардо де ла Фуенте
Сценарист: Кшиштоф Кесльовський, Кшиштоф Пєшєвіч
Оператор: Славомір Іджяк
Композитор: Збіґнєв Прайснер
Актори: Ірен Жакоб, Галіна Ґриґляшевська, Александер Бардіні, Клод Дюнетон

Trois couleurs: Bleu / Три кольори: Синій / Three Colors: Blue
Франція, Польща, Швейцарія / 1993, 94’
Режисер: Кшиштоф Кесльовський
Жулі втрачає чоловіка-композитора та їхню дитину в автокатастрофі. Попри спустошеність, вона намагається почати нове життя подалі від свого заміського будинку та можливого коханця. Але музика все ще оточує її – вона розкриває неприємні факти з життя свого чоловіка. Поступово Жулі знову вчиться жити, адже музика та дар її створення виявляються цілющою силою.
Нагороди: “Золотий лев” Венеційського кінофестивалю (1993); Премії “Сезар” Найкращій акторці (Жульєт Бінош), за Найкращий монтаж та Найкращий звук (1994)
Продюсер: Мартін Карміц
Сценарист: Кшиштоф Кесльовський, Кшиштоф Пєшєвіч
Оператор: Славомір Іджяк
Композитор: Збіґнєв Прайснер
Актори: Жульєт Бінош, Бенуа Режан, Елен Венсан

Trois couleurs: Blanc / Три кольори: Білий / Three Colors: White
Франція, Switzerland, Польща / 1994, 92’
Режисер: Кшиштоф Кесльовський
Кароль, польський перукар, розлучається з прекрасною дружиною – француженкою Домінік і опиняється на вулицях Парижа без грошей і без паспорта. Здається, все втрачено, поки він не зустрічає товариша-поляка, який винахідливо переправляє Кароля назад до Варшави у валізі. Потрапивши туди, Кароль має намір помститися колишній дружині. Він успішно торгує на чорному ринку й збирає гроші, щоб втілити свій план у життя, але він не розраховував, що втіленню його ідеального плану завадить кохання.
Нагороди: “Срібний ведмідь” за найкращу режисуру Берлінського МКФ (1994)
Продюсер: Івон Кренн, Мартін Карміц
Сценарист: Кшиштоф Кесльовський, Кшиштоф Пєшєвіч
Оператор: Едвард Клошінський
Композитор: Збіґнєв Прайснер
Актори: Збіґнєв Замаховський, Жулі Дельпі

Trois couleurs: Rouge / Три кольори: Червоний / Three Colors: Red
Франція, Швейцарія, Польща / 1994, 99’
Режисер: Кшиштоф Кесльовський
Молода модель випадково знайомиться з суддею у відставці, коли рятує його собаку з-під коліс автомобіля. Озлоблений суддя проводить свої дні, підслуховуючи сусідські телефонні розмови. Їхні спершу напружені стосунки переростають в дружбу, яка зрештою звільняє їх обох. А заключний поворот долі розкриває, що сталося з героями всіх частин трилогії.
Нагороди: Премія “Сезар” за Найкращу музику (1995); Нагорода Independent Spirit за найкращий іноземний фільм (1995)
Продюсер: Івон Кренн, Мартін Карміц
Сценарист: Кшиштоф Кесльовський, Кшиштоф Пєшєвіч
Оператор: Пьотр Собоцінський
Композитор: Збіґнєв Прайснер
Актори: Ірен Жакоб, Жан-Луї Трінтіньян