Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Ночью от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.52
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

Оголошено переможців FIPRESCI 10-го Одеського кінофестивалю

Пятница, 19 июля 2019, 10:34

Лілія Зінченко-Апостолова

Детектор-медиа, 19.07. 2019

10-й Одеський міжнародний кінофестиваль розпочав вручати нагороди з оголошення лауреатів журі FIPRESCI (представників Міжнародної федерації кінопреси), які оцінювали фільми Національних конкурсних програм (повного та короткого метру). Оголошено переможців FIPRESCI 10-го Одеського кінофестивалю
Церемонія нагородження відбулася сьогодні, 19 липня, в одеському кінотеатрі «Родина».

Найкращим українським повнометражним фільмом, за версією критиків, став роудмуві «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча.

Стрічка розповідає про 25-річного композитора і звукооператора Вадима, який, зазнавши безліч невдач у роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання записати голоси закарпатських тварин може стати його шансом назавжди залишити незручну Україну і вирушити до привабливої Канади. Однак все виявляється значно складнішим, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш зручна для цього людина - мама Вадима.

Найкращим українським короткометражним фільмом кінокритики назвал стрічку «У нашій синагозі» Івана Орленка (копродукція України та Франції).

За сюжетом, хлопець намагається дізнатися, що сталося у старій місцевій синагозі. Одержимий, він переслідує щось досі небачене і не звертає жодної уваги на те, що відбувається навколо. За мотивами незавершеного роману Франца Кафки.

Нагадаємо, цього року членами журі FIPRESCI Одеського кінофестивалю стали кінокритик Дмитро Десятерик (Україна), журналіст, критик та медіааналітик Джованні Вімеркаті (Італія) та продюсерка і кіножурналістка Ванда Беджеллул (Швеція).

Оголешення лауретів FIPRESCI відбулося традиційно за день до закриття Одеського міжнародного кінофестивалю та оголошення решти переможців. Урочиста церемонія нагородження пройде завтра, 20 липня.