Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Утром от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.73
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

НАЦІОНАЛЬНА КОНКУРСНА ПРОГРАМА

Пятница, 13 августа 2021, 06:34

Пресс-релиз

До Національної конкурсної програми увійшли 6 повнометражних фільмівта 8 короткометражних стрічок
 
Із зав’язаними очима / Blindfold
Україна / 2020, 105’
Режисер: Тарас Дронь
Юля – молода спортсменка боїв без правил, ММА, втратила свого нареченого на війні. Дівчина кидає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.
Нагороди: Найкращий фільм конкурсу “1-2” Варшавського МКФ (2020)
Продюсер: Валерія Сочивець, Олександр Берба
Сценарист: Тарас Дронь, Якуб Присак
Оператор: Олександр Поздняков
Композитор: Андрій Пономарьов
Актори: Марина Кошкіна, Олег Шульга, Лариса Руснак, Олександр Мавріц, Сергій Лузановський
Режисер: Тарас Дронь
Біографія: Тарас Дронь – український кінорежисер, член Європейської та Української кіноакадемій. Навчався на факультеті автоматики НУ “Львівська політехніка” за спеціальністю “Захист інформації” в 1997-2002. У 2010 заснував у Львові продакшн-студію NORD Production. У 2014-2016 навчався в Національній кіноакадемії в Лодзі (Польща) на факультеті режисури.
Фільмографія: Дзідзьо. Перший раз (2018), Із зав'язаними очима (2020)

 
Королі репу / Kings of Rap
Україна / 2021, 100’
Режисер: Мирослав Латик
Сімнадцятилітній випускник сільської школи – хлопець на прізвисько Казан – понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя у іншому напрямку.
Нагороди:
Продюсер: Дмитро Мінзянов, Юрій Мінзянов, Влад Ряшин
Сценарист: Роман Магрук, Олексій Комаровський, Мирослав Латик
Оператор: Денис Демидович
Композитор: Cepasa
Актори: Михайло Дзюба, Антон Вельбой, Ірма Вітовська, Карина Химчук, Юрій Кулініч, Дмитро Хом’як, Андрій Борис
Режисер: Мирослав Латик
Біографія: Мирослав Латик – український кінорежисер. Вивчав журналістку в Львівському національному університеті ім. Франка (1998-2001) та кінорежисуру в КНУТКіТ ім. Карпернка-Карого (2001-2006)
Фільмографія: Халепа на 5 baksiv (2019), Королі репу (2021), Максим Оса (2021)

Національний музей / National Museum
Україна, США / 2021, 92’
Режисер: Андрій Загданський
Цей фільм – портрет Національного художнього музею України. Сіра неокласична будівля із левами, де зберігається та експонується мистецтво України, і не меншою мірою – її історія. Півроку автори фільму спостерігали за життям музею – від монтажу та відкриття виставки українських ікон, що дивом врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, до монтажу та відкриття виставки генія авангарду Олександра Богомазова. Від українського бароко до українського авангарду – оповідна лінія фільму та символічний шлях українського мистецтва і, здається, самої України.
Нагороди:
Продюсер: Геннадій Кофман, Андрій Загданський
Сценарист: Андрій Загданський
Оператор: Володимир Гуєвський, Андрій Загданський, Ігор Іванов, Андрій Нога
Композитор:
Актори:
Режисер: Андрій Загданський
Біографія: Андрій Загданський народився і виріс у Києві, де отримав ступінь магістра мистецтва в Київському державному інституті театрального мистецтва. Його перший повнометражний документальний фільм “Тлумачення сновидінь” накладав діалог між режисером і доктором Зиґмундом Фройдом на історію Радянського Союзу та Європи. Цей фільм отримав Ґран-прі на всесоюзному конкурсі та визнання критиків за кордоном і був включений у серію “Нові режисери/Нові фільми” для Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку в 1991 році. Андрій створив кілька незалежних документальних фільмів, які отримували багато нагород. Він також викладав курси з кіномистецтва у Новій школі соціальних досліджень. Протягом усієї кар’єри він залишався відданим незалежному, особистому та новаторському документальному кіно.
Фільмографія: Тлумачення сновидінь (1990), Вася (2002), Костянтин і Миша (2006), Помаранчева зима (2007), Мій батько Євгеній (2010), Вагрич і Чорний квадрат (2015), Михайло і Даниїл (2018)

Простір / Space
Україна / 2021, 101’
Режисер: Дмитро Томашпольський
Історія про зустріч з НЛО, що сталася під час карантину 2020 року. Зйомки фільму проходили у період весняного карантину під час пандемії COVID-19. Всі учасники процесу знаходились в умовах самоізоляції, спілкуючись з режисером онлайн. У фільмі знялося 67 артистів. Зйомки проходили у 76 локаціях у Києві та Київській області, Одесі, Тернополі, Запоріжжі, Богуславі та Вільнюсі.
Нагороди:
Продюсер: Альона Дем’яненко
Сценарист: Дмитро Томашпольський
Оператор:
Композитор:
Актори:
Режисер: Дмитро Томашпольський
Біографія: Дмитро Томашпольський – український кінорежисер, сценарист, продюсер. Народився 1958 року в Києві. Закінчив Київський державний інститут культури імені Корнійчука та Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Член Європейської кіноакадемії, член Української кіноакадемії; голова «Лабораторії проектів» Національної спілки кінематографістів України.
Фільмографія: F 63.9 Хвороба кохання (2013), Ржака (2017), Сторонній (2019), Простір (2021)

Стоп-Земля / Stop-Zemlia
Україна / 2021, 122’
Режисер: Катерина Горностай
16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11 класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь.
Нагороди: “Кришталевий ведмідь” конкурсу Generation 14plus Берлінського МКФ (2021)
Продюсер: Віталій Шереметьєв, Віка Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна
Сценарист: Катерина Горностай
Оператор: Олександр Рощин
Композитор: Maryana Klochko
Актори: Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов
Режисер: Катерина Горностай
Біографія: Катерина Горностай вивчала біологію, потім журналістику в Києво-Могилянській Академії, після чого закінчила московську школу документального кіно і театру Маріни Разбєжкіної та Міхаіла Уґарова та повернулася додому в Київ. Зараз долучена до освітніх програм з документального кіно та займається авторськими документальними й ігровими проєктами.
Фільмографія: Між нами (2013), Скрізь Майдан (2015), Віддалік (2015), Бузок (2017), Крокодил (2018)

Rivale / Суперник / Rival
Німеччина, Україна / 2020, 96’
Режисер: Маркус Ленц
Дев’ятирічний Роман їде до своєї матері Оксани, яка виїхала на нелегальні заробітки до Німеччини. Там вона живе з Ґертом, 62-річним вдівцем, що страждає на діабет. Ґерт намагається подружитися з хлопчиком, але Романа насамперед цікавить увага матері. Раптом Оксані стає погано й Роман залишається наодинці зі своїм суперником. Виявляється, що з Ґертом на диво цікаво гратися, аж доки той не помирає від інсульту. Відтак Роман із трупом опиняється в пастці в справжній глушині...
Нагороди: Найкраща операторська робота на МКФ “Лістапад” у Мінську (2020)
Продюсер: Ґунтер Ганфґарн, Андреа Уфер, Марина Орєхова, Юрій Бєлий
Сценарист: Маркус Ленц, Ларс Губріч
Оператор: Франк Аманн
Композитор: Кароліне Зіґерс, Євґєній Ґальпєрін
Актори: Єлізар Назаренко, Удо Замель, Марія Бруні
Режисер: Маркус Ленц
Біографія: Маркус Ленц народився в 1969 році в Гаттінґені (Німеччина). Виріс біля Рура, вивчав комунікаційний дизайн в Університеті мистецтв Фолькванґ в Ессені та в UIAH в Гельсінках. Здобувши ступінь, він вступив до Німецької академії кіно і телебачення в Берліні, де вивчав режисуру та операторське мистецтво у таких викладачів, як Бела Тарр, Вольфґанґ Беккер, Славомір Ідзяк, Міхаель Баллгаус та Майк Лі. Після навчання Маркус як режисер і/або оператор працює над створенням документальних та ігрових фільмів.
Фільмографія: Близько (2004), Тімур (2013), Суперник (2020)

НАЦІОНАЛЬНА КОНКУРСНА ПРОГРАМА. КОРОТКИЙ МЕТР
 
Біжи, Таню, біжи / Run, Tanya, Run
Україна / 2021, 22’
Режисер: Софія Поліщук
Зазвичай, в свій день народження люди тікають з роботи додому, але Таня втікає з дому на роботу. Та сьогоднішній день став підступно фатальним – її звільнили. “Втекти” їй більше нікуди, додому йти вона не хоче. Чи вийде головній героїні зустрітися з самою собою, хоч ненадовго?
Нагороди:
Продюсер: Софія Поліщук
Сценарист: Софія Поліщук, Андрій Хіміч, Святослав Нагорнюк
Оператор: Дмитро Чернявський
Композитор:
Актори: Агата Ларіонова, Світлана Штанько, Олексій Горбунов
Режисер: Софія Поліщук
Біографія: Софія Поліщук народилася в Києві в 1999 році. Вона українська режисерка, сценаристка, лінійна продюсерка, фотографка. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого у 2021 році.
Фільмографія: Добрі люди (2019), Наташа (2020), Біжи, Таню, Біжи (2021)

Друга хвиля / The Second Wave
Україна / 2021, 5’
Режисер: Марія Стоянова
Майбутнє приходить зараз і в наступну секунду – як хвилі; тоді як фотографія залишається на глибині. Ця глибина дорівнює приблизно половині відстані між мною та моїм дідусем. Відстань між нами називається довжиною хвилі.
Нагороди:
Продюсер: Марія Стоянова
Сценарист: Марія Стоянова
Оператор: Марія Стоянова, Ісидор Манькофський
Композитор:
Актори:
Режисер: Марія Стоянова
Біографія: Марія Стоянова – режисерка документального кіно. Закінчила “Києво-Могилянську академію” за спеціальністю “Культурологія” та Центрально-європейський університет за спеціальністю “Соціальна антропологія”. Зробила кілька короткометражних фільмів, в тому числі в якості сценаристки та режисерки монтажу, які отримали нагороди на міжнародних кінофестивалях. Брала участь в East-West Talent Lab, B2B Doc, IDFA Academy. Навчалась в МайстерніDOC Сергія Буковського. Наразі працює над проектом свого дебютного повнометражного фільму “Фрагменти льоду”.
Фільмографія: Екзарх (2014), Ма (2017), Понад Стіксом (2019)

Марія / Maria
Україна / 2021, 15’
Режисер: Владлен Одуденко
У віці 16 років Марія переживає відчай після смерті матері, оскільки її життя перетворюється на пекло. Але їй доводиться мати справу з новими обставинами. Кожен день перетворюється на випробування. Її ізолюють у невеликій квартирі в одному з мікрорайонів Києва, де Марія постійно страждає від сексуального насильства. Опинившись знову змушеною в цій ситуації, Марія наважується на відчайдушний вчинок – покласти край рокам насильства, від яких вона страждала.
Нагороди:
Продюсер: Владлен Одуденко, Валентин Васянович, Володимир Яценко, Анна Соболевська
Сценарист: Владлен Одуденко
Оператор: Валентин Васянович
Композитор:
Актори: Дарина Федина, Анатолій Бабарика, Андрій Римарук, Віталій Сударков
Режисер: Владлен Одуденко
Біографія: Владлен Одуденко – український художник-постановник, режисер. Народився 1975 року в Києві. Навчався у РХСШ ім. Т.Г. Шевченка. У 2000 р. закінчив Театрально-декораційне відділення Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Член Національної спілки художників України, Європейської кіноакадемії. Лауреат національної кінопремії “Золота Дзиґа” та Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Фільмографія: Марія (2021)

Непотрібні речі / Unnecessary Things
Україна / 2021, 14’
Режисер: Дмитро Лісенбарт
Фільм розповідає історію робота на ім'я Роб. Одного разу він гуляв по місту і на вітрині “Крамниці непотрібних речей” побачив сидячого в кріслі немолодого чоловіка. Поруч з чоловіком стояла табличка “Продається”. Власник крамниці повідомив, що товар виставлений на продаж. Чоловіка звали Роберт. Робу хотілося мати друга. Він оформив покупку і отримав квитанцію. Роберт пояснив, що тепер він став домашнім вихованцем Роба і тепер той повинен забезпечити його дахом над головою і їжею, а також потурбуватися, щоб той не нудьгував. Робот і людина стали жити разом…
Нагороди:
Продюсер: Віталій Хало
Сценарист: Андрій Рушковський, Дмитро Лісенбарт за участі Валерія Пугашкіна
Оператор:
Композитор: Олексій Омельчук
Актори: Сергій Гаврилов, Андрій Середа, Олександр Ігнатуша
Режисер: Дмитро Лісенбарт
Біографія: Дмитро Лісенбарт народився у 1975 році у Львові. Отримав освіту художника живопису у РХСШ імені Т.Г. Шевченка (1986-1993). Ще в школі пішов працювати в анімаційну студію "Укранімафільм" (1991-1993). Здобув освіту за фахом “Режисура анімаційного кіно” в Національному університеті театру та кіно імені Івана Карпенка-Карого (1993-1998). Працював головним художником комп’ютерної анімації на українських телеканалах. Працював на першій в Україні студії пост-продакшена mental dRive studio як головний художник анімації. У 2006-му році створив власну анімаційну студію Lisenbart Animation Studio.
Фільмографія: Непотрібні речі (2021)

Папині кросівки / Dad’s Sneakers
Україна / 2021, 18’
Режисер: Ольга Журба
Фільм-спостереження за останніми годинами перебування 13-річного Саші в інтернаті для дітей позбавлених батьківського піклування. Він один з тих кому пощастило найбільше – його всиновила американська сім’я. Сьогодні він вирушає в іншу країну назавжди, але дещо не відпускає його.
Нагороди:
Продюсер: Максим Асадчий, Сашко Чубко
Сценарист: Ольга Журба
Оператор: Володимир Усик
Композитор:
Актори: Богдан Зенченко, Дмитро Бучек, Ігор Олійник, Ольга Любарова
Режисер: Ольга Журба
Біографія: Після закінчення КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого за спеціальністю “Режисер документального кіно” Ольга Журба кілька років працювала режисеркою та копірайтеркою кінотрейлерів. Пізніше вона опановує галузь рекламного виробництва та співпрацює з українськими, литовськими, грузинськими та білоруськими продакшенами. В 2014 році Оля розпочинає знімати авторський документальний проект під робочою назвою “Рома”, який на етапі виробництва отримує ряд престижних європейських індустрійних нагород та залучається підтримкою українського, данського та голландського кінофондів. Також Ольга працює як режисер монтажу документальних фільмів.
Фільмографія: Папині кросівки (2021)

Тигр блукає поруч / Tiger is Strolling Around
Україна / 2021, 12’
Режисер: Анастасія Фалілеєва
Похмурі думки долають Кацумі. Дівчина бачить моторошні знаки, які вказують, що її життя опинилось у точці неповернення. Вона наважується на відчайдушний крок – покінчити життя самогубством. Саме у цей момент з'являється містичний Тигр. Чи зможе він врятувати Кацумі?
Нагороди:
Продюсер: Михаль Маргуліс
Сценарист: Анастасія Фалілеєва
Оператор: Анастасія Фалілеєва
Композитор: Гельґі Гескбо
Актори: Кікі Сугіно, Анастасія Фалілеєва, Кейта Джо, Андрій Лідаговський
Режисер: Анастасія Фалілеєва
Біографія: Анастасія Фалілеєва – режисерка, стоп-моушен аніматорка, VJ-артистка. У 2016-2020 рр. навчалась у Київському національному університеті Театру, Кіно і Телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого за спеціальністю “Режисура анімаційного кіно”. Її нещодавній фільм "Поки не стане чорним" здобув успіх та визнання на низці фестивалів по всьому світу (REX, Monstra, Odesa IFF, Linoleum, Animax Skopje та інших). Стрічка отримала 4 нагороди та одну спеціальну відзнаку журі. У 2020 році Національною премією кінокритиків "Кіноколо" картину було номіновано на Найкращий короткометражний анімаційний фільм.
Фільмографія: Дивний король (2016), Форель (2017), Котку (2018), Поки не стане чорним (2019)

Хороший хлопчик / Good Boy
Україна, Нідерланди / 2021, 15’
Режисер: Марія Пономарьова
Навантажений по самі нирки справами та обов'язками бізнес-аналітик Андрій піклується постопераційною реабілітацію свого батька. Намагаючись бути в кількох місцях одночасно та турбуючись про потреби інших, Андрій забуває про свої.
Нагороди:
Продюсер: Ноорче Вілсхут, Володимир Яценко, Анна Соболевська
Сценарист: Марія Пономарьова, Бріт Снел
Оператор: Аафке Бернінк
Композитор: Ганс Ньювенгаузен
Актори: Себастіан Антон, Барто Браат, Кармен Нітцер, Манос Каристінос, Роб Герке Фіссер
Режисер: Марія Пономарьова
Біографія: Марія Пономарьова – режисерка, сценаристка та креативна продюсерка; живе та працює в Амстердамі та Києві. Народилася в Києві 1991 року. Випускниця режисерської майстерні КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого. Учасниця навчального кампусу Go Short International Student Campus 2014 в Наймегені (Нідерланди). В 2016 році отримала ступінь Магістра Кіно Нідерландської Кіноакадемії. Короткометражні ігрові та документальні фільми Марії були показані на міжнародних фестивалях у Сараєві, Ванкувері, Одесі, Тбілісі, Відні, а також на фестивалях “Молодість”, Go Short, ArtDocFest, TISFF, Regensburg Short Film Week та більше ніж 30 інших.
Фільмографія: Мамо. Мамочко (2010), Ескімо (2012), Я тебе знаю (2014), 9 травня (2015), Чапля (2016), Батьківський день (2018)

Leopolis Night / Leopolis Night
Україна / 2021, 26’
Режисер: Нікон Романченко
Поля, Соломія та Марія грають в місцевому театрі. Після вистави вони знайомляться з хлопцем та разом гуляють нічними містом. Полі здається, що вона закохується в нього. Зранку він поїде з міста і більше вони не побачать одне одного.
Нагороди:
Продюсер: Нікон Романченко, Катерина Горностай
Сценарист: Нікон Романченко
Оператор: Олександр Коротун
Композитор:
Актори: Ольга-Анна Капустяк, Соломія Кирилова, Марія Кміт, Нікон Романченко
Режисер: Нікон Романченко
Біографія: Нікон Романченко – український режисер. У 2014-му закінчив факультет режисури й телебачення Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенко- Карого. Фільми Нікона Романченка брали участь у багатьох національних та міжнародних фестивалях. У 2014-му став переможцем національної конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю “Молодість” та отримав Скіфського оленя за документальну короткометражну стрічку “Обличчя”. А 2018-го отримав спеціальний диплом від журі на фестивалі “Молодість” за короткометражний ігровий дебют “Поза Зоною”. Окрім роботи над власними проєктами, працює також як режисер монтажу (серед доробку “Стоп-Земля” Катерини Горностай).
Фільмографія: Порятунок (2013), Обличчя (2014), Карусель (2015), Інтервал (2016), Поза Зоною (2017), Тера (2018), Етюд (2020)