Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Днем от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.54
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

«Фільмар: карта кіно Одеси» за підтримки 10-го ОМКФ

Воскресенье, 14 июля 2019, 11:56

Пресс-релиз

ФІЛЬМАР — це інтернет-видання про історію кіно в Одесі, що об'єднує унікальні архівні матеріали, сучасні рецензії, реконструкцію кадрів з культових фільмів і карту локацій зйомок

З часів винайдення кінематографу Одеса була потужним центром кіновиробництва. Історичні райони Одеси, які стали локацією для багатьох класичних фільмів, майже повністю збереглись до нашого часу. Але через сучасну ситуацію із забудовою історичний вигляд Одеси опинився під загрозою. Схожа ситуація склалась і з фільмами, більше третини яких вважаються втраченими, а ті, що збереглися донині — не доступні в належній якості і не супроводжуються контекстом, через що важко зрозуміти їх культурну чи історичну значимість.

ФІЛЬМАР має на меті змінити це, привернувши увагу україно— і англомовної аудиторії до одеської кіноспадщини та нагадати, що Одеса була і має залишатись потужним кінематографічним центром України. Особливо важливим це є у рік відзначення 100-річчя Одеської кіностудії, що зараз перебуває в занепаді. Привернути увагу аудиторії стане можливим за допомогою спеціально створеної карти, що дозволяє побачити місто очима фільмарів минулого. Порівнюючи кадри з фільмів і сучасні фотографії, кожен зможе віднайти ті самі локації та сам стати на місце відомих кінематографістів починаючи від Довженка, Вертова і Кавалерідзе до Хуциєва і Муратової.

Видання filmar.online публікуватиме:

  • унікальні архівні матеріали про фільми, що були зняті в Одесі;
  • сучасні статті провідних українських кінознавців;
  • статті про фільмарів, що працювали в Одесі;
  • статті про сучасні зйомки в місті;
  • карту локацій, що дозволятиме порівняти кадри з фільмів із сучасними фотографіями.
Запуск сайту заплановано до відкриття Одеського кінофестивалю, а поки інформацію про фільми та локації можна отримати зі сторінок проекту на Facebook та Instagram.

Проект розпочинається з висвітлення найвідоміших фільмів 20-тих років — періоду найбільшого розквіту ВУФКУ* — Всеукраїнського фотокіноуправління, що об‘єднало  багатьох видатних українських діячів культури. Назвою проекту стало українське слово, що було в активному вжитку в 20-ті — «фільмар», тобто «кінематографіст».

Ідея створення ресурсу Фільмар належить кінооператору, учаснику об‘єднання «BABYLON'13» Ігорю Іваньку. Продюсером виступає Олександра Братищенко.

Партнери проекту: Одеський міжнародний кінофестиваль, City Tours.

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
 
Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

ВУФКУ (Всеукраїнське фотокіноуправління) проіснувало неповні дев’ять років (1922–1930), але встигло випустити на екрани понад 140 ігрових фільмів, кількасот неігрових стрічок і журналів кінохроніки, десятки анімаційних фільмів, здобути славу «українського Голлівуду» та взяти під контроль усі аспекти кінематографічного процесу — кіновиробництво, прокат, кінопресу, пропаганду, освіту.