Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Вечером от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.54
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

ФЕСТИВАЛЬ ФЕСТИВАЛІВ

Пятница, 6 августа 2021, 05:03

Пресс-релиз

Аннетт / Annette
Франція, Мексика, США, Швейцарія, Бельгія, Японія, Німеччина / 2021, 139’
Режисер: Леоc Каракс
У стендап-коміка та його дружини, оперної співачки, є 2-річна донька з несподіваним даром.
Нагороди: Фільм-відкриття Каннського кінофестивалю (2021)
Продюсер: Шарль Жілібер, Поль-Домінік Він Вашарасінту
Сценарист: Леос Каракс, Рон Мейл, Расселл Мейл
Оператор: Каролін Шампетьє
Композитор: Рон Мейл, Расселл Мейл
Актори: Адам Драйвер, Маріон Котіяр, Саймон Гелберґ, Ребекка Дайсон-Сміт, Домінік Дув

Режисер: Леоc Каракс
Біографія: Леос Каракс народився 1960 року в Сюрені (Франція). Кінорежисер, сценарист та кінокритик. Кінематографічну кар’єру розпочав низкою короткометражних фільмів. Перший повнометражний фільм “Хлопець зустрічає дівчину” приніс Караксу славу режисера зрілого візуального стилю. Наступний фільм, “Погана кров”, став присвятою кінематографу Французької нової хвилі. На хвилі успіху “Коханців з Пон-Неф”, прем’єра якого відбулася в Каннах 1991 року, зафільмував стрічку “Пола Ікс” – експериментальну адаптацію Германа Мелвілла про інцест. У 2012 році випустив свій п’ятий повнометражний фільм “Святі мотори” – ще одну високо оцінену критиками та глядачами присвяту мистецтву кінематографа.
Фільмографія: Хлопець зустрічає дівчину (1984), Погана кров (1986), Коханці з Пон-Неф (1991), Пола Ікс (1999), Святі мотори (2012), Аннетт (2021)

Grosse Freiheit / Велика свобода / Great Freedom
Австрія, Німеччина / 2021, 117’
Режисер: Себастіан Майзе
У повоєнній Німеччині Ганс знову і знову потрапляє до в’язниці за гомосексуальність. Через пункт 175 його прагнення до свободи систематично знищується. Єдиними постійними стосунками в його житті стає з'язок із давнім співкамерником Віктором, засудженим за вбивство. Те, що починається з огиди, перетворюється на щось, що називається коханням.
Нагороди: Приз журі секції “Особливий погляд” Каннського кінофестивалю (2021)
Велика свобода
Велика свобода
Велика свобода
Продюсер: Бенні Дрексель, Забіне Мозер, Олевер Нойманн
Сценарист: Себастіан Майзе, Томас Райдер
Оператор: Кристел Фурніє
Композитор:
Актори: Франц Роґовскі, Ґеорґ Фрідріх, Антон фон Луке, Томас Пренн

Режисер: Себастіан Майзе
Біографія: Себастіан Майзе – австрійський режисер і сценарист, народився 1976 року в Кіцбюелі (Австрія). Прем’єра його відомомого дебютного повнометражний фільму "Натюрморт" відбулася на МКФ у Сан-Себастьяні; стрічка отримала кілька нагород, зокрема "Найкращий повнометражний фільм" на кінофестивалі Diagonale. Його документальний фільм “Аутинґ” був представлений на фестивалі Hot Docs у Торонто. Другий повнометражний фільм "Велика свобода" з німецькою кінозіркою Францем Роґовські та володарем нагороди "Срібний ведмідь" Берлінського МКФ Ґеорґом Фрідріхом у головних ролях була представлена в офіційній секції Каннського кінофестивалю “Особливий погляд” у 2021 році. Себастіан співзасновник віденської продюсерської компанії FreibeuterFilm.
Фільмографія: Натюрморт (2011), Аутинґ (2012), Велика свобода (2021)

Ghahreman / Герой / A Hero
Франція, Іран / 2021, 127’
Режисер: Асґар Фархаді
Рахім перебуває у в'язниці через борг, який він не зміг повернути. Під час дводенної відпустки він намагається переконати кредитора відкликати свою скаргу на виплату частини суми. Але все йде не так, як планувалося.
Нагороди: Ґран-прі Каннського кінофестивалю (2021)
Продюсер: Асґар Фархаді, Александр Малле-Ґі
Сценарист: Асґар Фархаді
Оператор: Алі Ґазі, Араш Рамезані
Композитор:
Актори: Амір Джадіді, Мохсен Танабанде, Ферештех Садре Орафай, Саріна Фархаді

Режисер: Асґар Фархаді
Біографія: Асґар Фархаді народився в 1972 році в Ірані. Він зацікавився кінематографом у підлітковому віці і розпочав свою кіноосвіту, приєднавшись до Молодіжного кінематографічного товариства Есфахана в 1986 році. Отримав ступінь бакалавра в Театральній школі драматичного мистецтва Тегеранського університету в 1998 році, а за кілька років – магістра з режисури в Університеті Тарбіят Модарес. Фархаді отримав два "Оскари" за найкращий фільм іноземною мовою за свої фільми "Розлучення Надера і Сімін" та "Комівояжер". Він також отримав премію Каннського кінофестивалю за найкращий сценарій ("Комівояжер"). У 2012 році він потрапив до щорічного списку найвпливовіших людей світу Time 100.
Фільмографія: Розлучення Надера і Сімін (2011), Минуле (2013), Комівояжер (2016), Усі знають (2018)

Ольга / Olga
Франція, Швейцарія, Україна / 2021, 85’
Режисер: Елі Ґраппе
2013 рік. 15-річна гімнастка мусить обрати між Швейцарією, де вона тренується до чемпіонату Європи в рамках підготовки до Олімпіади, та Україною, де її мати-журналістка висвітлює Євромайдан.
Нагороди: Нагорода за сценарій секції “Тиждень критики” на Каннському кінофестивалі (2021)
Продюсер: Жан-Марк Фрьоле, Том Деркур
Сценарист: Елі Ґраппе, Рафаель Деплешен
Оператор: Люсі Бодіно
Композитор: П'єр Депрат
Актори: Анастасія Будяшкіна, Сабріна Рубцова, Катеріна Барлоґґіо, Теа Брольї, Таня Міхіна, Жером Мартен, Алісія Ономор, Лу Стеффен, Олександр Мавріц

Режисер: Елі Ґраппе
Біографія: Елі Ґраппе народився 1994 року в Ліоні (Франція). Вивчав класичну музику в Ліонській національній консерваторії протягом десяти років, потім вивчав кіно в Лозаннській кантональній школі мистецтв з 2011 по 2015 рік. В рамках навчальної програми зняв короткометражний фільм “Повторення”, а потім дипломну роботу Suspendu. Обидва фільми були відібрані кількома міжнародними кінофестивалями. Потім Елі працював кастинґ-директором та акторським тренером на фільмі Блеза Гаррісона “Часточки”. “Ольга” – його повнометражний дебют.
Фільмографія: Ольга (2021)

Пам’ять / Memoria
Колумбія, Мексика, Франція, Велика Британія, Таїланд, Німеччина / 2021, 136’
Режисер: Апічатпонг Вірасетакул
Відколи Джессіку (Тільда Свінтон) налякав гучний “ба-бах” на світанку, вона не може заснути. У Боґоті, під час відвідин своєї сестри, вона знайомиться з Аґнес – археологинею, що вивчає людські останки, виявлені при будівництві тунелю. Джессіка їде до Аґнес на місце розкопок. У сусідньому містечку вона натрапляє на рибалку Ернана. Вони діляться спогадами біля річки. Коли день наближається до завершення, Джессіку опановує відчуття ясності.
Нагороди: Приз журі (Каннський МКФ, 2021)
Продюсер: Діана Бустаманте, Хуліо Чавесмонтес, Шарль де Мо, Саймон Філд, Кіт Ґріффітс, Майкл Вебер
Сценарист: Апічатпонг Вірасетакул
Оператор: Сайомбгу Мукдіпром
Композитор: Цезар Лопес
Актори: Тільда Свінтон, Жанн Балібар, Даніель Ґіменес Качо, Хуан Пабло Урреґо

 
Режисер: Апічатпонг Вірасетакул
Біографія: Апічатпонг Вірасетакул народився в Банґкоку, виріс на північному сході Таїланду. Його називають одним із найоригінальніших голосів сучасного кіно. Попередні повнометражні та короткометражні фільми, його інсталяції та нещодавній живий перформанс принесли Апічатпонгу широке міжнародне визнання та численні нагороди, зокрема “Пальмову гілку” Каннського кінофестивалю в 2010 році за "Дядечка Бунмі, який пам’ятає свої минулі життя". Його “Тропічна хвороба” здобула Приз журі Каннського конкурсу в 2004 році, а “Благословенно ваш” – головну нагороду секції “Особливий погляд” у Канні в 2002 році. “Синдроми та століття” (2006) був визнаний одним із найкращих фільмів десятиліття у кількох опитуваннях 2010 року.
Фільмографія: Непізнаний полуденний об'єкт (2000), Благословенно ваш (2002), Тропічна хвороба (2004), Синдроми і століття (2006), Дядечко Бунмі, який пам'ятає свої минулі життя (2010), Готель “Мекон” (2012), Цвинтар блиску (2015)

Криптозоопарк / Cryptozoo
США / 2021, 95’
Режисер: Даш Шо
Каліфорнія, 1970 рік. Поки молодь практикує вільну любов і протестує проти істеблішменту і В'єтнамської війни, в підпіллі розгортається ще одна таємна боротьба. Ветеринарка Лорен Ґрей шукає криптидів – істот, існування яких наука заперечує – та оберігає їх від злих очей у “Криптозоопарку”. Та після неочікуваних гостей в її заповіднику дослідниця думає про відкриття закладу світові – щоб навчити людей і фантастичних істот співіснувати.
Нагороди: Відзнака NEXT кінофестивалю “Санденс” (2021); Особлива відзнака журі конкурсу Generation 14plus Берлінського МКФ (2021)
Продюсер: Кайл Мартін, Джейн Самборскі, Білл Вей, Тайлер Девідсон
Сценарист: Деш Шо
Оператор:
Композитор: Джон Керолл Кірбі
Актори: Лейк Белл, Майкл Сера, Емілі Девіс

Режисер: Даш Шо
Біографія: Даш Шо народився в 1983 році в Лос-Анджелесі (США). Навчався в Школі візуальних мистецтв у Нью-Йорку, працює художником та аніматором. Є автором кількох графічних романів, його короткі комікси з'являються у багатьох альманахах, газетах та журналах. Він також пише тексти пісень та грає з Джеймсом Бланкою у поп-групі Love Eats Brains! і є співавтором та актором у різних короткометражних проєктах.
Фільмографія: Серафима (2012), Уся моя школа тоне в морі (2016), Криптозоопарк (2021)

Śniegu już nigdy nie będzie / Снігу більше ніколи не буде / Never Gonna Snow Again
Польща, Німеччина, Нідерланди / 2020, 113’
Режисер: Малґожата Шумовська, Міхал Енґлерт
Масажист зі Сходу входить у життя заможних мешканців нудної, закритої громади. Незважаючи на багатство, мешканці випромінюють внутрішню печаль, тугу. Руки таємничого прибульця зцілюють, його очі ніби проникають у їхні душі. Для них його російський акцент звучить як пісня з минулого, спогад про їхнє позірно безпечніше дитинство. Звати його Женя і він змінює їхні життя.
Нагороди: Спеціальна відзнака Венеційського МКФ (2020)
Продюсер: Аґнєшка Вашяк, Маріуш Влодарський, Віола Фюґен, Міхаель Вебер, Малґожата Шумовська, Міхал Енґлерт
Сценарист: Міхал Енґлерт, Малґожата Шумовська
Оператор: Міхал Енґлерт
Композитор:
Актори: Алек Утґофф, Мая Осташевська, Аґата Кулєша, Вероніка Росаті, Катажина Фіґура, Лукаш Шімлят, Анджей Хира, Кшиштоф Чечот

Режисер: Малґожата Шумовська, Міхал Енґлерт
Біографія: Малґожата Шумовська народилася у Кракові (Польща) у 1973 році. Здобула “Срібного леопарда” у Локарно за “33 сценами з життя” (2008) та нагороду “Тедді” на Берлінале за фільм “В ім’я…” (2013). Також на Берлінале вона одержала “Срібного ведмедя” за найкращу режисуру ("Тіло" у 2015 році) та Ґран-прі журі за "Обличчя/Рило" у 2018 році. Міхал Енґлерт закінчив Лодзінську кіношколу, де познайомився з Шумовською. Їхній документальний короткометражний фільм “Тиша” (1997) отримав нагороду за найкращу операторську роботу на Мексиканському МКФ. Відтоді вони разом зняли більше десяти документальних та ігрових фільмів, ставши відомим мистецьким тандемом.
Фільмографія: Снігу більше ніколи не буде (2020)

Титан / Titane
Франція, Бельгія / 2021, 108’
Режисер: Жулія Дюкурно
Після низки чудернацьких злочинів батько возз'єднується з сином, який зник безвісти 10 років тому. Титан: стійкий до високих температур та корозії метал зі сплавами значної міцності.
Нагороди: “Золота пальмова гілка” Каннського кінофестивалю (2021)
Продюсер: Жан-Крістоф Реймон
Сценарист: Жулія Дюкурно
Оператор: Рубен Імпенс
Композитор: Северін Фаврійо, Джим Вільямс
Актори: Аґат Руссель, Венсан Ландон, Ґаранс Марільє, Лаїс Саламе

Режисер: Жулія Дюкурно
Біографія: Жулія Дюкурно – французька кінорежисерка та сценаристка, народилася 1983 року в Парижі (Франція). Вивчала сценарну майстерність в паризькій кіношколі Ля Феміс. У 2011 році її короткометражний фільм “Джуніор” став володарем відзнаки Petit Rail d'Or на Каннському кінофестивалі 2011 року. Її дебютний фільм, горор “Сире”, отримав нагороду ФІПРЕССІ секції “Тиждень критики” на Каннському кінофестивалі 2016 року.
Фільмографія: Сире (2016), Титан (2021)

Чоловік, який продав свою шкіру / The Man Who Sold His Skin
Туніс, Франція, Бельгія, Німеччина, Швеція, Туреччина / 2020, 104’
Режисер: Каутер Бен Ганія
Сем Алі, молодий, чутливий та імпульсивний сирієць, виїхав зі своєї країни до Лівану, аби уникнути війни. Щоб мати можливість подорожувати Європою і жити зі своєю коханою, він погоджується на татуювання на своїй спині від одного з найпопулярніших сучасних художників. Перетворивши власне тіло на престижний витвір мистецтва, Сем розуміє, що його рішення насправді зовсім не означає свободу.
Нагороди: Нагорода Edipo Re та Приз найкращому акторові секції “Горизонти” МКФ у Венеції (2020)
Продюсер: Мартін Гампель, Танассіс Каратанос, Аннабелла Незрі, Андреас Роксен
Сценарист: Каутер Бен Ганія
Оператор: Крістофер Аун
Композитор: Амін Бугафа
Актори: Ях'я Магайні, Діа Ліан, Кун Де Боу, Моніка Белуччі

Режисер: Каутер Бен Ганія
Біографія: Каутер Бен Ганія народилася в місті Сіді-Бузід, Туніс. Режисерка та сценаристка, живе в Парижі. Вивчала кіно в Тунісі (EDAC), потім у Парижі (Феміс та Сорбонна). Вона зняла кілька короткометражних фільмів, зокрема "Я, моя сестра і річ" та "Дерев'яна рука". Обидва фільми мали успішну й тривалу фестивальну історію. Прем’єра її документального фільму "Імами йдуть до школи" відбулася на фестивалі IDFA 2010, після чого він був відібраний до багатьох престижних фестивалів (Ванкувер, Дубай, Ам'єн). Її фільм "Красуня та собаки" був відібраний до Канн у 2017 році. У 2021 році її повнометражний фільм "Чоловік, який продав свою шкіру" став першим у історії фільмом Тунісу, який був номінований на “Оскара”.
Фільмографія: Імами йдуть до школи (2010), Заінеб ненавидить сніг (2016), Красуня та собаки (2017)

Verdens verste menneske / Найгірша людина в світі / The Worst Person in the World
Норвегія, Франція, Швеція, Данія / 2021, 121’
Режисер: Йоахім Трієр
Юлії виповнюється тридцять – її життя сповнене екзистенційного безладу. Декілька її талантів так і лишилися нереалізованими, а її старший бойфренд Аксель – успішний художник коміксів – наполягає на одруженні. Однієї ночі вона влітає на вечірку і знайомиться з молодим і привабливим Ейвіндом. Невдовзі вона розриває стосунки з Акселем і занурюється в черговий роман, сподіваючись владнати своє життя. Та їй доведеться зрозуміти, що деякі речі вже не виправити.
Нагороди: Приз за найкращу жіночу роль (Каннський МКФ, 2021)
Продюсер: Томас Робсам
Сценарист: Ескіль Фохт, Йоахім Трієр
Оператор: Каспер Туксен
Композитор: Ола Флоттум
Актори: Ренате Рейнсве, Андерс Данієльсен Лі, Марія Ґрація Ді Мео, Сільє Сторстейн

Режисер: Йоахім Трієр
Біографія: Йоахім Трієр народився 1974 року в Копенгаґені (Данія); міжнародно визнаний режисер і сценарист. Його повнометражні фільми брали участь у кінофестивалях у Каннах, Торонто, Карлових Варах, Стокгольмі, Ґетеборзі, а також на фестивалі “Санденс”. Його норвезький фільм “Осло, 31-е серпня” було відібрано до секції “Особливий погляд” Каннського фестивалю в 2011 році, а також номіновано на премію “Сезар” як найкращий іноземний фільм у 2013 році. Фільм “Голосніше за бомби” з Джессі Айзенберґом, Ґебріель Бірн та Ізабель Юппер став англомовним дебютом для режисера і відкрив дорогу в головний конкурс Каннського кінофестивалю у 2015 році.
Фільмографія: Реприза (2006), Осло, 31-е серпня (2011), Голосніше за бомби 2015), Відьма (2017), Найгірша людина в світі (2021)