Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Ночью от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.52
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

Діти, тиша і... джаз

Воскресенье, 16 сентября 2018, 11:58

Ольга Філіппова

<b>Чорноморські новини, 15.09.2018</b><br><br>

У рамках Міжнародного джазового фестивалю, що відбудеться незабаром в Одесі, планується кілька цікавих, непересічних подій.

20 вересня о 19.00 у Центральному лютеранському кафедральному соборі Святого Павла (Кірха) — «Концерт тиші». Музиканти Андрій Чутченко, Марина Капустіна і Тетяна Будник запрошують слухачів на незвичайне дійство, пов’язане з протилежною звукові реальністю — з тишею. Вхід на концерт вільний.

22 вересня о 14.00 у Міському саду проходитиме спеціальний концерт «Діти грають джаз».

І це не випадковість. Від започаткування фестивалю і впродовж усієї його історії засновник «Джаз-фесту» Юрій Кузнецов надавав молодим виконавцям можливість заявити про свій талант виходом на велику сцену. На джем-сейшнах і в основній програмі регулярно виступали юні музиканти, і в підсумку в Одесі виникла ціла плеяда молодих джазменів, які, зробивши на Батьківщині перші кроки у світі джазу, нині успішно освоюють серйозні музичні майданчики Європи та Америки.

У концерті візьмуть участь учні музичних шкіл, вихованці продюсерського центру «Стар Тайм» та Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича. Спеціальний гість — норвезький гітарист-віртуоз Фруде Барт, один із найяскравіших музикантів своєї країни, відомий не лише джазовими імпровізаціями, а й класичним та популярним репертуаром. Майстер гри на акустичній та електронній гітарах, плідний композитор, в активі якого — сотні творів різних жанрів. Тож нема сумніву, що вишукана одеська публіка отримає величезне задоволення від знайомства із ним. Вхід на концерт у Міському саду — вільний.

До речі, того ж дня, 22 вересня, о 12.00 в училищі ім. К.Ф. Данькевича відбудеться майстер-клас Фруде Барта, який зможуть відвідати всі зацікавлені.

Основна програма «Джаз-фесту» буде представлена на сцені філармонії. Цьогоріч до Одеси приїдуть музиканти із 10 країн. 90% учасників фестивалю виступатимуть в Україні вперше.

— Дуже приємно, що вперше до нас приїдуть музиканти з Південної Кореї, — ділиться передфестивальними емоціями генеральна продюсерка «Odessa JazzFest» Наталія Ертнова. — Бо ж усім цікаво, як у Кореї грають джаз.