Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Ночью от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.20
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

БуДНИ ОМКФ-2020, 28 сентября

Понедельник, 28 сентября 2020, 09:25

Пресс-релиз

ДЕНЬ 4-Й: Q&A З ТВОРЧИМИ ГРУПАМИ ТА ПРЕМ'ЄРИ НОВИХ ФІЛЬМІВ

У четвертий день 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю глядачі вперше познайомилися з двома фільмами Міжнародної конкурсної програми - “На абордаж!” та “Ти помреш у двадцять”. Також до перегляду стали доступні повнометражні фільми “Не все буде добре” та “Родина” Національного конкурсу.

Весь день 28 вересня проходили Q&A-сесії з творчими групами конкурсних фільмів. Зокрема глядачі мали змогу поспілкуватись з авторами фільму “Бєс” Національного конкурсу повнометражних фільмів.

“Я приїхав за свої гроші в Костянтинівку, був і в інших містах зони АТО. Там через знайомих намагався шукати різні можливості познімати когось, аби наблизитись до цікавого мені фільму. Спочатку були невдалі спроби, але згодом я вийшов на історію з Миколою”, – зазначив Єгор Трояновський, режисер документального фільму “Бєс”.

“До цього я не працювала з військовою тематикою. Проте, коли Єгор розповів цю історію про батька й сина з активною патріотичною позицію в регіоні, де мати її дуже складно, я була настільки вражена, що сказала: “Давай спробуємо вивести цей проєкт на інший рівень”, – додала продюсерка цієї стрічки Ольга Безхмельниціна.

Q&A творчої групи повнометражного фільму “Мій милий дім” з Національного конкурсу відбувся за участі Сергія Сторожева, Олексія Тритенко, Дмитра Усова та Світлани Штанько.

“З моменту початку роботи над фільмом пройшло близько 4 років. Ідея з’явилась випадково. Спочатку здавалось, що це наболіла тема й, скоріш за все, на неї вже багато чого знято, але виявилось, що останнім часом нічого. Тоді ми почали довго працювати над сценарієм, паралельно шукали фінансування. З останнім не вийшло, тож ми вирішили зняти стрічку своїми силами”, – розповів режисер фільму Сергій Сторожев.

Глядачі також дистанційно зустрілись із творчими групами фільмів “Земля Ґеварa” і “Сестри Росінанта” (Конкурс європейських документальних фільмів).

“Це мій перший документальний фільм. Під час зйомок, я приїхав до міста Рейм та долучився до сирійської громади. Мені було цікаво спостерігати за їх життям та познайомився із сім’єю, яка там орендувала землю. Зйомки стрічки відбувалися без сценаріїв та підготовлених сцен. Однак, це фільм не про головного героя, а про частину його життя, тому глядачі будуть відучувати ніби вони вже його знають”, - поділився автор стрічки “Земля Ґеварa” Кутайба Баргамджа.

“Я провела досить велике дослідження і зрозуміла, що про коней піклуються здебільшого жінки. Своїм акторам я сказала, що спробую показати своє бачення на цю історію і актори довірилися мені. Я сподіваюсь, що перегляд моєї стрічки допоможе глядачам сконцентрувати свою увагу не лише на собі, але і на тваринах, особливо у такий кризовий час, як зараз”, - прокоментувала Александра Кауфманн, режисерка фільму “Сестри Росінанта”.

Також відбувся Q&A з Іваном Остроховським, режисером стрічки “Служителі” Міжнародного конкурсу.

“Для мене цей фільм про страх. Він розповідає про двох наївних молодих юнаків, які направляються до католицької семінарії за комуністичних часів у Чехословаччині. Їх сильний дух намагаються зламати викладачі. Ми шукали інші погляди на ті часи, тому навмисно обрали чорно-білі кольори для підкреслення хорору. Мені здається це допомогло зробити цю історію універсальною та зрозумілою у всьому світі”, - поділився Іван Остроховський, режисер стрічки “Служителі”.