Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Днем от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$0.000 • €0.000
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

БуДНИ ОМКФ-2020, 2 октября - Голем

Пятница, 2 октября 2020, 10:03

Пресс-релиз

2 жовтня в межах 11-го ОМКФ відбувся традиційний перформанс просто неба на Потьомкінських сходах. Глядачі фестивалю відвідали офлайн-показ в Одесі німого фільму “Ґолем, як він прийшов у світ”.

Цього року стрічці Карла Бьозе та Пауля Вегенера, яка вважається провідним зразком раннього німецького експресіонізму, виповнюється 100 років.

Німий фільм жахів “Ґолем, як він прийшов у світ” знятий за мотивами єврейської легенди про однойменну глиняну статую, яку оживили за допомогою магії. Дія стрічки відбувається у празькому гетто в 16 столітті. Імператор збирається вигнати євреїв з міста під проводом, що вони практикують чорну магію. Рабин Лев хоче це попередити і бачить єдину можливість – дійсно звернутися до темних сил. За допомогою демона Астарота він оживляє статую Ґолема. Та зовсім скоро все виходить з-під контролю.

Показ стрічки на Потьомкінських супроводжував камерний оркестр. Під керівництвом заслуженого артиста України Ігоря Шаврука музиканти виконали саундтрек до фільму, написаний ізраїльським композитором Бетті Оліверо. Аранжування створив один із засновників міжнародного відродження концертів німого кіно Гонтер А. Бухвальд. Він вважається одним з кращих диригентів супроводу фільму, оскільки провів вже безліч кіноконцертів “Ґолема” по всьому світові з моменту його прем'єри у 1997 році у Віденському Концертхаусі.

Показ пройшов за підтримки Goethe-Institut Ukraine.