Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Днем от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.54
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

БуДНИ ОМКФ-2019, 13 июля

Суббота, 13 июля 2019, 12:26

Пресс-релиз

РОУЗ МАКҐАВЕН
 
«Чому я повинна розважати людей на екрані, страждаючи при цьому за лаштунками?»
13-го липня американська акторка, режисерка і співачка Роуз Макґавен, відкрила серію майстер-класів та творчих зустрічей на 10-му ОМКФ, де також презентувала свій короткометражний фільм «Дон»

«Для мене, «Дон» — це метафора моєї голівудської кар'єри. Дівчатам з дитинства розповідають, якими вони повинні бути, як вони повинні себе вести, що вони повинні відчувати і як повинні мислити. Моя мета, продемонструвати, що коли ви відправляєте таку дівчинку в світ без певних умов — це може призвести до поганих наслідків».

«Режисура — це те, чим я хотіла займатись завжди. У певний момент, я просто нарешті відчула, що мені є що сказати. Акторська гра — це весело, ви на деякий час залишаєте своє тіло, знаходите свободу, але вас все одно обмежує чиєсь уявлення, у моєму випадку, уявою чоловіків. Але у мене теж є що сказати від себе».

«Вперше я відчула на собі стереотипи вже в Голлівуді. Будь ти чоловік чи жінка, очікування щодо тебе і твоєї поведінки всюди. Ви відкриваєте будь-який журнал і вам розповідають, як ви повинні вести себе і те ж саме стосується кіно. Я завжди була бійцем, йшла проти системи. Коли я росла, то часто задавалася питанням: чому все має бути саме так, як є, якщо я з цим не згодна?»

«Під час зйомок я завжди дуже хотіла, щоб мене почули і практично спілкувалася з аудиторією по той бік екрану. Я хотіла відправити глядачам меседж: подивіться на мене, ось яка я є насправді! Але доводилося ховатись за персонажами».

«Я думаю, що багато людей в Голлівуді дуже слабкі. Вони бояться всього набагато більше, ніж ви можете собі уявити. Голлівуд — це такий собі привид, який переслідує вас і говорить: не роби так, не йди за цю лінію. Я не особливо боялася, тому що я відрізнялася від інших. Багато людей намагаються повстати проти Голлівуду, але не так сміливо, як я».

«Я пережила багато образ і домагань під час зйомок, але при цьому завжди грала сильних персонажів. Якщо ти чорнява дівчина зі світлою шкірою, в Голлівуді це автоматично означає, що ти повинна бути або секс-символом, або сильною жінкою, яка жадає помсти. У мене є стрижень, але я досить м'яка людина. І в якийсь момент я задала собі питання: чому я повинна розважати людей на екрані, страждаючи при цьому за лаштунками?»

«Після ролі в серіалі «Зачаровані» («Всі жінки відьми») я потрапила в чорний список. Мені просто не пощастило. Я в цьому не була винна. Дуже шкода, тому що мені здається, я непогано виконую свою роботу. Але мені пощастило, тому що я писала книгу, записувала альбом. Мені є чим зайнятися».

«Написати книгу «Хоробра» було найскладнішим випробуванням у моєму житті. Ви викликаєте привидів зі свого минулого, звертаєтесь до всіх своїх хороших і поганих спогадів. У ній хотіла порівняти культ в якому росла я і культ Голлівуду. Під час її написання я була дуже зла на свого батька, тому що мені довелося пережити всі ті випробування знову. Але коли книга була опублікована, я відчула якесь звільнення, полегшення».

КАРЕЛ ОХ
 
«Якщо ви хочете, щоб ваш фільм потрапив до нас на фестиваль – просто надсилайте його, навіть, якщо він ще незакінчений»
13-го липня відбулася творча зустріч із Карелом Ох, членом Європейської Кіноакадемії, директором Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та цьогорічним членом журі Міжнародної конкурсної програми на ОМКФ

«Разом із командою я займаюся відбором фільмів на фестиваль. З впевненістю можу сказати, що в нашій роботі головне – це команда та її пристрасне ставлення до кіно».

«Ми належимо до тих фестивалів, які не визначають критеріїв для відбору фільмів. Адже, коли ви починаєте щось чітко визначати, ви обмежуєте не тільки фільми, але й себе. Через рік ваша думка вже може не відповідати цьому визначенню. Ми ж люди й відрізняємося від самих себе 1 рік тому й сьогодні».

«Люди нас часто запитують, чому наша програма містить так мало саме чеських фільмів. Одна з причин цьому – чеська ментальність. Іноді ми занадто спокійні, самодостатні. Нам трохи не вистачає енергії, романтизму, пристрасті. Кажуть, що саме в часи кризи мистецтво процвітає, бо мистецтво об’єднує людей. Це можна побачити на прикладі Греції, яка в останні роки страждає від поганої економіки, але має все більше цікавих фільмів. У Чехії наразі синергія не настільки сильна».

«Під час проведення Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах у нас працює 1200 людей, але протягом року – всього 12. Ми постійно вигадуємо якісь активності, щоб не втрачати людей із команди. Оскільки не всі можуть насичено працювати півроку, а потім не працювати взагалі. Наприклад, у нас з’явиться короткометражний фестиваль, який проходитиме взимку. Також ми маємо лейбл із приблизно 10-ма фільмами на рік. Додаткові формати дозволяють нам дати більше роботи тим людям, кого ми особливо цінуємо й хочемо залишити в постійному складі».

«Фільм українського режисера Антоніо Лукіча «Мої думки тихі» отримав Спеціальний приз на нашому кінофестивалі цього року. Нам із командою він сподобався одразу, особливо його сценарієм і гумором. Аудиторії фестивалю він також сподобався. У ньому є певний шарм, гадаю, в команди фільму чудове майбутнє».

«Якщо ви хочете, щоб ваша робота потрапила до нас на фестиваль – просто надсилайте її, навіть, якщо вона ще незакінчена. Тут головне активно контактувати. Адже зараз є великий запит на фільми від Східної Європи. Цей регіон став усе частіше згадуватися на міжнародних фестивалях різного масштабу. І нам це подобається».

ГУЧНІ ПРЕМ’ЄРИ, ПОКАЗИ ФІЛЬМІВ КОНКУРСНИХ ПРОГРАМ, МАЙСТЕР-КЛАСИ ТА ГРАНДІОЗНИЙ OPEN-AIR-КІНОПЕРФОРМАНС НА ПОТЬОМКІНСЬКИХ СХОДАХ

2-й день 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю: відкриття міжнародної конкурсної програми, гучні прем’єри, творча зустріч з Роуз Макґавен та показ на Потьомкінських сходах

Міжнародну конкурсну програму відкрив фільм «Королева сердець» режисерки Май Ель-Тухі, стрічку представив актор Густав Лінд, який зіграв головну роль.

«Для своїх ролей я завжди беру частину власного досвіду, вкладаю частину себе, беру той текст з яким треба працювати та пропускаю його через себе», — розповів актор. Другий фільм з Міжнародної конкурсної програми – «Монос» драматична історія від режисера Алехандро Ландеса. Стрічку представив продюсер Сантьяго Сапата: «Ми хотіли зробити фільм перш за все універсальним. У Колумбії нещодавно закінчилась 50-річна громадянська війна і хотілося показати, як саме головні герої, які народилися за часи цієї війни повертаються у суспільство, що відбувається з ними далі».

Сьогодні Канни та Берлінале зустрілись в секції «Гала-прем’єри». Фільм американського незалежного режисера Джима Джармуша – «Мертві не помирають», який відкривав Каннський кінофестиваль цього року та стрічка з основного конкурсу Берлінале 2019 – «Золота рукавичка» німецького режисера Фатіха Акіна зібрали повні глядацькі зали у Фестивальному палаці та Фестивальному центрі «Родіна».

Одразу 2 фільми було показано в межах програми «Фестиваль фестивалів» — «Королівство» режисера Родріґо Сороґоєна, стрічка була в основному конкурсі Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2018 року, та «Між двома водами» – робота іспанського режисера Ісакі Лакуеста отримала Золоту мушлю за найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2018 року.

На ОМКФ в межах Конкурсу європейських документальних фільмів відбулась прем’єра стрічки «Літній хокей» режисерів Розаліє Когутової та Томаша Бояра.

«Ми обрали головних героїв, які були різні за характерами. Ці герої показували, як люди з різних культур можуть знайти спільну мову», – зазначив режиссер Томаш Бояр.

Сьогодні в день народження українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова відбулася презентація фільму «Номери». Під час прес-конференції співрежисер фільму Ахтем Сеітаблаєв, продюсерка фільму Анна Паленчук, кастинг-директорка фільму Анастасія Чорна та генпродюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич представили трейлер та розповіли про створення фільму.

«Коли я прочитав цю п’єсу, вона мені сподобалась, мені здалося, що я знаю про що вона написана, знаю на чому робити акцент. Ця п’єса нагадала мені саме той жанр драматургії яким я дуже захоплювався під час навчання в театральному виші, так званий «театр парадоксу», – поділився Ахтем Сеітаблаєв.

Нагадаємо, Олега Сенцова у серпні 2015 року незаконно засудили до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

У 2-й день Міжнародного одеського кінофестивалю відбулося також представлення секції «Серіали!».

«Цікавість до серіалів виходить за межі телебачення та набуває інших високих форм з художньої точки зору. Канал «Україна» – це потужний виробник вітчизняного кіносеріального контенту, який займає більшу частину ефірного часу. В цьому році ми виробляємо приблизно 1000 годин кіносеріалу різних форм та жанрів», – розповіла головна продюсерка департаменту кіносеріального виробництва каналу «Україна» Наталя Стрибук. Крім того, було показано трейлер нового драматичного серіалу, виробництва Україна-Латвія, «Маркус».

Особисто представила стрічку «Місяць для мого батька» секції «Спеціальні покази» режисерка, членкиня Національного конкурсу Манія Акбарі: «В мене не було жодної ідеї, головне – це процес з якого й виникла сама ідея створення фільму. Камера важлива частина мого життя».

Спеціальний гість – американська акторка, режисерка, активістка Роуз Макґавен представила власну короткометражну стрічку «Дон» та розповіла про свій творчий шлях та особливу життєву позицію. «Для мене режисерська справа – це саме те, чим я хотіла займатися. У якийсь момент я відчула, що мені є що розповісти», – зазначила американська акторка.

Відбулась українська прем’єра фільму «Пітерлоо» британського режисера театру і кіно _Майка Лі, який особисто представив картину. «У серпні буде 200-ліття з дня, коли відбувалася показана у фільмі Манчестерська бійня. Тому з 2014 року ми почали дослідження для зйомок і зрозуміли, що це дуже актуально для нас сьогодні, адже розповідає про демократію_», – розповів режисер.

В межах майстер-класу відбулась творча зустріч з директором Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах – Карелом Ох, який є членом журі Міжнародної конкурсної програми ОМКФ. «Ми належимо до тих фестивалів, які не визначають критеріїв для відбору фільмів. Адже, коли ви починаєте щось чітко визначати, ви обмежуєте не тільки фільми, але й себе. Через рік ваша думка й картини вже можуть не відповідати цьому визначенню», – розповів Карел Ох.

Також 13 липня показом казки «Хидир Деде» відкрилась програма «ОМКФ: дітям». Стрічку особисто представив режисер Длявер Дваджиєв. «Цією роботою ми хотіли показати дітям первозданну красу Криму», – поділився режисер.

Цього ж дня стартувала арт-програма ОМКФ 2019 «Новини культури», присвячена десятиріччю Одеського міжнародного кінофестивалю.

Покази другого дня Одеського кінофестивалю завершив традиційний open-air-кіноперформанс на Потьомкінських сходах: було показано американський драматичний фільм «Козаки» (1928, реж. Джордж У. Гілл та Кларенс Браун), виробництва знаменитої студії Метро-Ґолдвін-Майєр (MGM), яка знайома поціновувачам якісного кіно своїми масштабними проектами «2001: Космічна Одіссея» (реж. Стенлі Кубрик), «Бен-Гур» (реж. Вільям Вайлер), «Чарівник країни Оз» (реж. Віктор Флемінґ) та ін.

Завершився другий день ювілейного 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю запальними вечірками — в офіційному винному барі LOU LOU на гостей чекав виступ Dubdelight, а в офіційному коктейльному барі ZELDA BAR — Artem Cherednik.