Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Вечером от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.54
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

БуДНИ Одесского кинофестиваля, 19 августа

Четверг, 19 августа 2021, 03:43

Пресс-релиз

“СТОП-ЗЕМЛЯ”, “Рік нескінченної бурі” та Пітчинг Film Industry Office

19 серпня в позаконкурсних програмах 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю глядачі подивитися фільми “Найгірша людина на світі” Йоахіма Трієра (“Фестиваль Фестивалів”), “Криптозоопарк” Даша Шо (“Фестиваль Фестивалів”), антологію “Рік нескінченної бурі” (“Спеціальні покази”) та “Чому я живий” Віллена Новака (“Українські Гала-Прем’єри”).

Аншлаг-аншлаг та довгі овації на показі фільму “СТОП-ЗЕМЛЯ” режисерки Катерини Горностай. Стрічка отримала “Кришталевого ведмедя” як найкраща стрічка конкурсної програми Generation 14plus 71-го Берлінале. На Одеський кінофестиваль представити фільм приїхала вся зйомочна група та актори у повному складі. “Коли ми почали готуватись до зйомок і вирішили, що ми хочемо зробити ось таку школу, в якій вчитель майже університетський викладач, який дружить зі своїми учнями та поважає їх… Це абсолютно ігрове кіно, в якому багато правди”, - розповіла режисерка.

“В якості підготовки до зйомок в нас вийшла акторська лабораторія, яка зайняла по тривалості два місяці по 12 годин на тиждень занять…, але ми не бачили сценарію, не знали про що буде цей фільм”, - доповнила акторка Марія Федорченко.

“Найгірша людина в світі” данського режисера Йоахіма Трієра відкрила сьогодні секцію “Фестиваль фестивалів”. Стрічка розповідає про життя 30-річної Юлії, яке сповнене викликів та питань. Акторка Ренате Рейнсве отримала цього року Приз за найкращу жіночу роль на Каннському МКФ. Секцію продовжила анімаційна фантастична історія “Криптозоопарк” Даша Шо, яка отримала цього року відзнаку NEXT кінофестивалю “Санденс” та Особливу відзнаку журі конкурсу Generation 14plus Берлінського МКФ.

Відбулась національна прем’єра фільму “Чому я живий” Віллена Новака. Це історія про кохання українки та єврея на початку Другої світової війни — з Віктором Ждановим у головній ролі. “Я вдячний акторам, яких я вибрав. Вдячний ти всім киношникам, які відгукнулись”, - подякував режисер.

У секції “Спеціальна покази” було продемонстровано американський антологічний фільм “Рік нескінченної бурі”. Стрічка представляє собою любовний лист до кінематографа, знятий у США, Ірані, Чилі, Китаї та Таїланді сімома найважливішими режисерами сьогодення.

У програмі ретроспективних показів глядачі побачили стрічку “Три кольори: синій” Кшиштофа Кесльовського, це перша частина трилогії режисера, яка розповідає про Жулі, яка після загибелі чоловіка й дитини намагається знайти своє місце у житті. Антиутопічна історі “Дванадцять мавп” Террі Ґілліама зібрала глядачів у Фестивальному центрі “Родіна”.

Програму української ретроспективи “Незалежні” представив драматичний фільм “Плем’я” Мирослава Слабошпицького. Цікаво, що стрічка стала першим фільмом у світі, знятим без єдиного слова — виключно українською жестовою мовою. Картина була представлена на понад 100 кінофестивалях світу, де отримала понад 40 нагород, серед яких Європейський кіноприз і три призи Каннського кінофестивалю.

В межах Літньої кіношколи відбувся майстер-клас про створення фільму в міжнародній копродукції за участі режисера Срджана Драгоєвіча, режисера стрічки “Небеса”, та продюсерки Біляни Прванович.

“Фонди часто дають гроші на певні теми, які актуальні в певні роки, але я ніколи так не робив. Я завжди брав тему, яка мені дійсно цікава. Але багато режисерів використовують теми, які більше підтримуються фондом”, - розповів Срджан Драгоєвіч.

“Ви ніколи не можете знати, це будете фестивальний фільм, чи фільм, на який будуть ходити і по 2 рази дивитися. Так само ми не знали, що деякі фільми будуть лежати в бункері по 2 роки через коронавірус”, - розповіла продюсерка Біляна Прванович.

Також свій майстер-клас провів український художник-постановник Влад Одуденко.

“Ось наприклад э одна сцена зі стрічки «Плем’я», де герой з двору заходить в під’їзд, підіймається по сходах на четвертий поверх, якщо хто бачив, то там десь 7-8 хвилин, де він піднявся до кімнати та вбив чотирьох своїх знайомих підлітків тумбочками по головах… Але мало хто вірив що там все було дуже просто- це були бутафорські тумбочки, але Сергій Степанський зробив такий звук, що навіть була іллюзія що вони важки- бачите, ось така командна робота!” - поділився Влад Одуденко.

У межах професійної секції Film Industry Office відбулись пітчинги 12 українських кінопроєктів, які перебувають на стадії розробки. Переможців конкурсу буде оголошено 20 серпня.