Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Утром от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$36.56 • €38.73
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
  • Обзор одесских соц.сетей:

БуДНИ Одесского кинофестиваля, 18 августа

Среда, 18 августа 2021, 03:30

Пресс-релиз

“ПАМ’ЯТЬ” АПІЧАТПОНГА ВІРАСЕТАКУЛА, DAKH DAUGHTERS ТА ЗАВЕРШЕННЯ КІНОРИНКУ

Сьогодні в Національному конкурсі 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся показ документальної стрічки Андрія Загданського “Національний музей”. У позаконкурсних програмах фестивалю глядачі подивилися “Пам’ять” Апічатпонга Вірасетакула (“Фестиваль Фестивалів”), “Коханці” Ніколь Ґарсії (“Гала-Прем’єри”), “Небеса” Срджана Драґоєвіча (“Спеціальні покази”) та фільм Ірени Стеценко “Рози. Фільм-кабаре” (“Українські Гала-Прем’єри”).

Національний конкурс продовжився показом документальної стрічки “Національний музей” режисера Андрія Загданського. Фільм – це портрет Національного художнього музею, де зберігається та експонується мистецтво України. Стрічку особисто представив режисер: “Ідея фільму сформувалась після Майдану в Києві. Я подумав, що хочу зробити фільм, який би відображав сьогоденний стан України. А ні політичний, а ні воєнний, а такий з яким у мене є відношення. І музей виявився абсолютно ідеальним об’єктом. В ньому є історія мистецтва, історія України, в ньому є нещастя, досягнення та стан України - це єдиний об’єкт ідеальний для дослідження”.

Член журі Work In Progress секції Film Industry Office сербский режисер Срджан Драґоєвіч представ авторську роботу “Небеса”: “Я не очікую що публіка зрозуміє все, що я хотів сказати у цьому фільмі. Але якщо б я хотів цього – то напевно я був би шизофреником (як герой фільму). Мені важливо щоб було зрозуміло чому у декількох місцях з’являється золоте теля. Це означає, що наше суспільство більш паганське, ніж християнське”, - зазначив режисер.

Відбулась національна прем’єра документального фільму Ірени Стеценко “Рози. Фільм-кабаре”. Це фільм-концерт музично-театрального колективу “Dakh Daughters”, сучасне політичне кабаре в якому мистецтво стає способом осмислення подій революції та війни в Україні.

“Дівчата “Dakh Daughters” повністю перевернули моє життя. Ми відзняли більше 2тис. годин, зйомки тривали 6 років… Хороший режисер той, який залишає хороші куски матеріалу”, - розповіла режисерка. Після перегляду Dakh Daughters під ритм оплесків глядачів заспівали одну з пісень зі свого репертуару.

У секції “Фестиваль фестивалів” було продемонстровано картину “Пам’ять” Апічатпонга Вірасетакула з Тільдою Свінтон у головній ролі. Стрічка отримала цього року у Каннах приз журі, а також багато доброзичливих відгуків від критиків, так Тім Гріерсон “Screen Daily” назвав її “повноцінною медитацією на стику духовної ізоляції і поновлення”.

Фільм “Коханці” режисерки Ніколь Гарсія в жанрі мелодраматичного трилера був представлений в секції “Гала-Прем’єри”. У минулому році стрічка була номінована на Золотого лева, Венеційського кінофестивалю.

В програмі української ретроспективи “Незалежні” була показана дебютна ігрова стрічка Сергія Лозниці “Щастя моє”. У програмі ретроспективи фільмів видатного польского режисера Кшиштофа Кесьовського відбувся показ фільму “Подвійне життя Вероніки”. Крім того, глядачі відвідали показ фільму “Король-рибалка” Террі Ґілліама.

Слухачі Літньої кіношколи мали змогу відвідати майстер-клас про джерела фінансування фільму від Олександри Костіної.

"Раніше я думала, що вся магія відбувається на знімальному майданчику. Але потім я зрозуміла, що найважливіше те, як ти підготуєшся, до того як вийти на знімальний майданчик", - зазначила Олександра Костіна.

"Перше, що потрібно, аби отримати фінансування: треба дуже уважно читати правила. Якщо ви заповнили заявку не за правилами, то можете не пройти відбір. Уважно ставтеся до цього. Для подачі заявки треба мати готовий сценарій і важливо мати якісний переклад", - сказала вона і додала: "Секрет успішних заявок: немає ніякого секрету. Це має бути крутий проєкт з крутою командою. Всі мають добре комунікувати між собою. Ви маєте вірити в свій проєкт”.

У заключний день Кіноринку свої презентації представили компанії КІНОСВІТ, OSRAM Cinema XBO, KINOPROKAT та ASIA CINEMA.

У межах професійної секції Film Industry Office відбулась низка панельних дискусій, присвячених туристичному аспекту у кінематографі та локейшн-менеджменту в Україні.

ЗАВЕРШИВСЯ ЛІТНІЙ КІНОРИНОК ОМКФ 2021

18-го серпня завершився Літній Кіноринок 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який проходив у кінотеатрі Multiplex. Традиційно на учасників Кіноринку очікували презентації релізів дистриб'юторських компаній та українських кіновиробників, доповіді технічних та сервісних компаній та обговорення важливих для кіноіндустрії питань.

У перший день Кіноринку, 16 серпня, відбулась презентація компанії FILM.UA GROUP та вечірка, під час якої гостей здивував виступ alyona alyona. День продовжився презентаціями компаній CINEVERSE, VLG.FILM та PARAKEET. Компанія UP UA STUDIO презентувала повнометражний ігровий фільм “Між нами”. А представники CINEMA NEXT розповіли про преміальний кінозал та інші світові тренди від найбільшого кіноінтегратора Європи.

Другий день роботи Кіноринку відбулись презентації від компаній KINOMANIA, АРТХАУС ТРАФІК, SVOEkino та 86Prokat. Також представники компанії РЕАЛ КІНО познайомили учасників Кіноринку з преміальним звуком у кінотеатрі на прикладі демонстрації акустичних систем L’Acoustics (Франція).

Велику вагу під час проведення Кіноринку приділили нетворкінгу між кінопрофесіоналами, які стали учасниками заходу. Зокрема, обговорили розвиток національного кінопрокату, можливості і тренди майбутнього, а також перспективи розвитку Кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю.

Після ранкової кави у заключний день Кіноринку відбулась презентація компанії КІНОСВІТ про кінотеатри нового покоління у форматі Onyx та огляд технічних рішень від компанії Samsung. Після цього відбулась презентації компаній KINOPROKAT та ASIA CINEMA.