Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Утром от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$26.98 • €30.65
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40

Соня Делоне: в поисках идентичности

Екатерининская, 25

Дата: Среда, 27 марта 2019

Время: 11:00

Место: Invogue#Art

Соня Делоне –– одеситка єврейського походження, яка в ранньому віці поїхала з України в Санкт-Петербург, а потім у Париж. Соня Делоне –– фігура, яка підкорила своїм талантом весь західний світ. Її авангардні ідеї втілювалися не тільки в мистецтві, але і в дизайні, текстилі, моді, декораціях до театральних постановок тощо.

Проект розповість про великі досягнення відомої одеситки, а також про її внесок в світове мистецтво. Про те, ким Соня Делоне себе вважала, до якої країни линула її душа. Гості виставки зможуть поміркувати над тим, яке значення на її творчість справила Україна і, зокрема, Одеса.

«Соня була нескінченно сповнена ідей, –– каже кураторка виставки Катя Тейлор, — а слава про неї вийшла далеко за межі міст та країн, у яких вона жила. За дивовижною випадковістю, у Європі та у світі її знають набагато більше, ніж в Україні. Її роботи знаходяться у великих музейних та шанованих приватних колекціях. Наприклад, у Центрі Помпіду в Парижі. Делоне –– перша і єдина художниця, якій була прижиттєво організована виставка в Луврі, без перебільшення –– найважливішому музеї у світі. Проте, в Україні про неї відомо дуже мало. І лише нещодавно колекція Національного художнього музею поповнилася двома творами Делоне, який надав нам зображення цих творів для виставки».

Експозицію буде засновано на фактах життя і творчості художниці з акцентом на художній вклад в історію мистецтва, який вона зробила разом зі своїм чоловіком Робером Делоне, зокрема винайшовши симультанність і орфізм. Одесити та гості галереї подивляться на міста, в яких жила Соня Делоне, через її призму сприйняття: на її Одесу, її Санкт-Петербург, її Париж її Мадрид та інші куточки світу, якими вона надихалась.

«Соня Делоне стала легендою за життя, –– додає письменник і історик мистецтва Евгеній Деменок. — Багато що з її дизайнерських проектів і текстильних орнаментів продовжують видаватися ексклюзивними тиражами і після її смерті. Монографії про неї і альбоми з роботами регулярно видаються в різних країнах від Азії до Америки».

На виставці вдасться побачити вінтажні плакати з виставок художниці, принти її творів, рідкісні книги, включаючи її автобіографію і фотографії початку ХХ століття надані Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Пшеничного. Для того, аби розвіяти сумніви щодо походження Соня Делоне — серед експонатів виставки є архівні документи: свідоцтво про народження і свідоцтво про шлюб з Вільгельмом Уде, де також місцем народження художниці значиться Одеса.
На выбранную дату расписание отсутствует.

Подробнее о месте:

Адрес: Екатерининская, 25

Время работы: не указано.

Оценить:

22110

Комментировать: