Погода в Одессе
Сейчас от +19° до +30 °
Днем от +30° до +31°
Море +25°. Влажн. 54-56%
Курсы валют
$27.45 • €31.32
$26.85 • €31.55
$26.85 • €31.55

Kraïna: I am the Land

Лидерсовский бульвар, 5

Дата: Суббота, 16 сентября 2017

Время: 18:00

Место: Галерея современного искусства NT-Art

Виставка «Kraïna: Я – земля» – це вияв поваги до Канади, яка цього року святкує своє 150-річчя. Це однин із проектів, що протягом 2017 року проводяться в Україні з нагоди святкування цієї дати. Мультимедійна інсталяція проекту – це своєрідна «уявна географія», де розмиті час, ідентичність, історія та абстрактні духовні поняття.

Сенсом свого життя Леся Марущак вважає відносини з землею. Центральними елементами серії її робіт є нестабільність людського існування та фотографії, що провокуютьзацікавленість глядача. Ключовим елементом серії є старі пошкоджені фотографії, що були допрацьовані та оновлені Лесею. Як примари минулого вони представлені на шовкових полотнах, що можуть колихатися від вітру в експозиційному просторі. Їхня майже напівпрозора чорно-біла присутність, відтінена охрою та кіноваром через багаторічну бездоглядність, визначає сумну, мрійливу і приглушену палітру серії.

Величезні безперервні віньєтки крижаних канадських прерій - місця, де масштаби і відстань важко осягнути. Великоформатні фотоніби кличуть нас до свого простору і запрошують фізично відчути масштаби ландшафтів канадських прерій. Чорнополісне втілення долі - цеключова ідея Kraïnи, якою пронизана уся серія робіт есі. Прогулянкибосоніж, - як це робили її предки, коли приїхали до Канади, - це як зв’язок із матір’ю, Батьківщиною та рідною землею; цесвого роду метафора пам'яті.

Проект «Kraïna: Я – земля» спонукає не забувати своє етнічне коріння і не втрачати власну ідентичність, культуру і традиціїпопри глобалізаційні процеси сучасного суспільства та питання імміграції.

Окрім Одеси, виставковий проект «Kraïna: Я – земля» буде представленийтакож у Харкові, Львові і Києві.

Про автора

Олеся Марущак, відома своєю поетичною чутливістю, є визнаним митцем сучасності. Вона розкриває внутрішню красу, заперечуючи місце і час. Народилася у 1961 році в Альвені (Канада), де й провела своє дитинство серед канадських прерій. Пізніше отримала ступінь магістра з етнографії у Саскачеванському університеті, а також ступінь МВА в Університеті Оттави.

Натхненна роботами Альберто Джакометті та Пітера Ліндберга, Марущак почала досліджувати суть краси і людства, наше місце у просторі та часі, пам'ять та ідентичність. Ліндберг, який визнаний одним із найвпливовіших фотографів сучасності, сказав про Марущак таке: «Я захоплююся чесністю вашої роботи і відчуваю вашу любов та співчуття у всіх ваших фотографіях, які я знаю і люблю».

Експерименти Марущак із фотографіями – самі роботи та метафоричні перформативні елементи - співіснують з емоційною інтенсивністю, чуттєвістю і чесністю, що походять з глибинних відчуттів Олесі. Її роботи спонукають до візуального вивчення нашого розуміння одвічних тем людства.

Роботи Марущак знаходяться у різних національних та міжнародних приватних і громадських колекціях. Олеся отримала чимало нагород, серед яких Премія генерального губернатора Канади (theGovernor General of Canada's Caring Award) та Премія Суверенних медалей (the Sovereign Medal Аward).

Нині Олеся Марущак мешкає в Оттаві та Альвені.

Подробнее о месте:

Галерея современного искусства NT-Art

Адрес: Лидерсовский бульвар, 5 (Центр)

Телефоны: +38 (048) 785 59 34

Время работы:

  • Пн: выходной
  • Вт: с 11:00 - 19:00
  • Ср: с 11:00 - 19:00
  • Чт: с 11:00 - 19:00
  • Пт: с 11:00 - 19:00
  • Сб: с 11:00 - 19:00
  • Вс: с 11:00 - 19:00

E-mail: [email protected]

Сайт: http://nt-art.net/

В социальных сетях:

Оценить:

18779

Комментировать: