Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Утром от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$27.43 • €31.31
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
Фильтр публикаций
Все разделы
Публикации по дате
Дата:

Забытые юбилеи героев ненашего времени

Среда, 15 апреля 2015, 15:55

Свирид Опанасович Блестящий боевой суржик этого знаменитого на весь Интернет «ciльського аналiтика тєкущiх собитій» мы уже публиковали в разделе «Юмор» нашего «Глобуса Одессы». Теперь же все гораздо серьезнее. Нынешние заметки Дiда Свирида посвящены дню рождения, а точнее сразу двум дням рождения незаслуженно забытых героев не совсем нашего времени. Читайте и наслаждайтесь!

Сьогодні, 15 квітня ісполняється 124 роки з дня народження Микити Сергійовича Хрущова. Лічності яркої і протєворечівої. Але в глазах діда він всьо же більше позитивний персонаж нашої історії. І заслуговує, шо в день народження дід написав про нього пару слів.

Як би там не було, факт остається фактом — при Хрущові людям стало житися набагато легше. Полегшено зітхнули селяни, яким Хрущов дав нарешті паспорти і вони вийшли зі сталінського кріпацтва, у містах люди стали переселятися з комуналок в отдєльні квартири. Хрущоби прийнято критикувать, но не забуваєм, шо до хрущоб люди жили в сталінських бараках. І отдєльна квартира в європейському будинку була для них як щастя (проект хрущоб архітєктори стирили у французів).

В Україні спостерігалися явні ознаки національного відродження, розвивалися мова й література. Партійні кадри з Украіни масово почали займати ключові пости в СССР і хто би шо не казав, а преіод Хрущова, який потім по інерції продовжувався і при Брежнєві, є піком могутності Радянського Союзу. І його государственного велічія. При чому все відбувалося без репресій і без великої крові.

Про Хрущова багато всяких анекдотів ходило, і чесно кажучи Микита й сам давав чимало приводів до насмішок. Але дурачком він точно не був. Безсоромно блєфував, запугував світ, задавив Угорську революцію і бунт в Новочеркаську, розкрутив Карибську кризу, но від масштабних воєн воздержувався.

І хоть криво-коряво, але старався для людей. І Америка признала Совецький Союз супер-державою не при Сталіні. А при Хрущові. І саме при Хрущові людство вперше вийшло в космос.

А після трудів праведних Микита спішив додому, де Ніна Петрівна годувала його смачним борщем. І стежила, щоб Микита перед обідом завжди мив руки. А як поів і ситий улибався, Ніна Петрівна ненав'язчиво учила мужа уму-разуму. І не виключено, шо саме завдяки їі мудрим порадам, Хрущов не лише не загинув у сталінській м'ясорубці, але й зробив унікальну кар'єру, а потом захватив і всю владу в СССР.

Ніна Петрівна Кухарчук, в замужестве Хрущова — сама незаслужено обійдена лічность нашої історії. Але вона й сама не пнулася на перші ролі. Хотя по уму і по характеру далеко превосходила не лише свого високопоставленого мужа, но і все політб'юро ЦК КПСС вместє взяте. І кстаті, була щирою патріоткою України.

Говорила спокійно, характер мала тихий, скромний і зовні казалося, що занімається ісключітєльно сім'єю. Даже Сталіну не удалося розкусить Ніну Петрівну, а Сталін був парень болєзнєнно подозрітєльний. І лише за подозреніє в симпатіях до Голди Меєр, отправив жінку Молотова в ГУЛАГовськй санаторій на многолєтнєє лєченіє.. Ніна Петрівна ізбежала цієї участі, хотя націоналісткою була в повному розумінні слова. І привила любов до Украіни й своєму чоловіку, який до кінця життя носив вишиванку.

Про Ніну Петрівну широко заговорили лише під час ізвесного візиту Хрущова в США у 1959 году, куди він взяв з собою й сім'ю. Ніна Петрівна зовні виглядала не так ярко як Жаклін Кеннеді, на фоні якої була повненькою простушкою. Але лише зовні. Бо умом і жіночою мудрістю була першою жінкою не лише Совецького Союза, але можливо і всієї планети. Тому, можливо, і судьба її сложилася набагато щасливіше, ніж у Жаклін.

Американці поначалу не приділили Ніні Петрівні багато уваги, сочтя її простою домохазяйкою. Но внєзапно оказалося, що простенька Ніна Петрівна свободно говорить англійською. А коли Ейзенхауер вдруг заговорив про економіку, то Ніна Петрівна легко зрізала його спокійним і влучним зауваженням. І мило посміхнулася. Після чого презідєнт США вопросітєльно подивився на главу ЦРУ. А главний разведчик Аллен Даллес задумався про отставку.

Архетип шлюбно-сімейних відносин в украінскькій родині, точніше оптимальну для українців рівновагу чоловік-жінка, як ізвесно, геніально уловив Гулак-Артемовський та ізобразив у опері «Запопрожець за Дунаєм. Бо з опери, например, не зовсім ясно хто там главний герой — Одарка чи Карась. Карась канєшно прарень крутий, козацьку вольницю в кулаці тримає, всі його шанують, а султан откровенно бздить. Но додому отой Карась городами пробирається, опасаючись Одарки. Бо Одарка як відкриє на чоловіка своє меццо-сопрано, то Карасю лучше сразу здаваться і не сопротівляться.

Ніна Петрівна може й не була Одаркою, у всякому випадку не страдала дурною звичкою кричати на свого чоловіка. Але вплив на мужа мала величезний. Тому не виключено, що все, що доброго робилося в СССР у 50-х і 60-х роках мало на собі благотворний вплив розумної і мудрої Ніни Петрівни. Микита, який не боявся Америці ракетами угрожать, потрапляючи додому чемно витирав ноги і придивлявся в якому настроєніі Ніна Петрівна. І єслі в харошому, то улибався і радів. Йому було добре вдома.

Вчора, 14 квітня, був также день народження і Ніни Петрівни. Якщо дні народження Хрущова хоть іноді упоминають, то про дні народження його украінської дружини вообще ніколи не згадується. А зря. Бо Ніна Петрівна заслуговує на увагу ніяк не менше, ніж знаменита Настя Лісовська — Роксолана.

А на відміну від Роксолани Ніна Петрівна Кухарчук може бути і взірцем жінки та матері, яка в найтрудніших обставинах зуміла створити і зберегти затишне сімейне щастя. Ото була справжня Берегиня. Згадаймо їі добрим словом.

7401

Комментировать: