Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Ночью от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$27.43 • €31.31
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
Фильтр публикаций
Все разделы
Публикации по дате
Дата:

Відкритий лист

Воскресенье, 2 сентября 2007, 11:28

ОМТП Комсомольская правда, 31.08.2007

Президенту України Віктору Ющенку Прем\'єр-міністру України Віктору Януковичу Секретарю РНБО Івану Плющу

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Асоціації профспілкових організацій Одеського порту (трудових колективів держпідприємства «Одеський морський торговельний порт», стивідорних компаній
«Гамбург порт консалтинг-Україна», «Металзюкрайн», «Новолог», «Українська національна стивідорна компанія», «Новотех-термінал», «Олімпекс-купе», «Бруклін-Київ» та ін.).

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Шановний Вікторе Федоровичу!

Шановний Іване Степановичу!

Одеські портовики звертаються до Вас з вимогою прийняття невідкладних заходів в ситуації, яка може обернутися непоправними втратами для національної економіки, завдасть удару по міжнародному іміджу України і створить джерело соціальної напруги в південному регіоні.

17 серпня ц.р., під час своєї прес-конференції в Одеському міськвиконкомі, міністр транспорту та зв\'язку України Микола Рудьковський висловився за передачу частини території Одеського порту місту «для розвитку прибережної міської інфраструктури». При цьому вантажі, що переробляються на причалах ОМТП, М. Рудьковський запропонував перенести в сусідні порти Південний та Іллічівськ.

Вищеназвана заява міністра прозвучала на фоні розгорнутої міською владою пропагандистської кампанії про необхідність винесення ОМТП за межі Одеси і створення на місці вантажних причалів розважально-готельного комплексу. Ініціатори закриття (винесення, передислокації і т.п.) Одеського порту не приховують, що одним із спонукальних мотивів проекту є постійно зростаюча рентна вартість землі в приморській зоні.

Прийнявши сторону сил, що лобіюють захоплення земель порту, міністр М. Рудьковський тим самим створив прецедент підтримки на державному рівні ініціативи розвалу найбільшого транспортного підприємства країни. Розтиражована пресою заява міністра не забарилася позначитися масою питань з боку партнерів Одеського порту, у тому числі зарубіжних, котрі мають з нашим підприємством довгострокові комерційні та інвестиційні угоди. Тим самим діловій репутації працюючих в порту компаній завдано значного морального збитку.

Займаючи посаду міністра транспорту, М. Рудьковський не може не знати, що гідротехнічні споруди є найдорожчими з будівельних споруд в світі. На їх створення затрачуються величезні матеріальні і фінансові ресурси, іноді праця декількох поколінь. Берегові перевалочні комплекси входять в перелік стратегічних об\'єктів і є могутнім чинником конкурентоспроможності національних економік. Навіть дуже багаті держави не дозволяють собі такої розкоші, як використовування вантажних причалів під фундаменти готелів і казино. Тим більше, цього не можна робити в Одесі, де кожний квадратний метр портової території створений шляхом намивання, з великими труднощами відвойований у моря.

Нинішньому главі транспортно-і го відомства також повинно бути відомо, що Одеський порт має в своєму розпорядженні найкращий в Європі морський вокзал і сучасний пасажирський термінал щорічною пропускною спроможністю 4 млн. туристів. На даний момент термінал завантажений всього на 4 відсотки. Тим самим на корені розбиваються підтримані міністром інсинуації

про недостатню розвиненість в порту пасажирської інфраструктури через інтенсивну роботу перевантажувальних комплексів. Дозволимо собі нагадати М. Рудьковському, що не далі як 20 років тому, при порівняних з нинішніми об\'ємах перевалювання вантажів, через морвокзал ОМТП проходило до 2,5 млн. туристів на рік.

Як історик за фахом пан М. Рудьковський повинен знати, що Одеський порт з моменту свого заснування відігравав першорядну роль в зовнішній торгівлі Російської імперії, а потім і СРСР. В епоху незалежної України підприємство є флагманом вітчизняної транспортної галузі, займаючи перше місце за об\'ємами вантажообігу і приносячи прибуток, що дорівнює сукупному прибутку решти 18 портів країни.

Являючись найбільшим платником податків регіону (біля чверті мільярда гривень на рік від діяльності ДП «ОМТП», плюс ще стільки ж від роботи стивідор-них компаній та інших суміжних фірм), порт надає робочі місця близько 50 тис. українських громадян. Це високооплачувана і кваліфікована робота. Реалізація ж проекту закриття ряду перевалочних комплексів неминуче спричинить розбалансування виробничого механізму, що складався десятиріччями, скорочення і деградацію трудового потенціалу регіону, зниження рівня життя тисяч сімей одеситів.

Реалізація ідеї винесення порту за місто, його розчленування, часткового перепрофілювання і т.п. спричинить масштабне зниження бази оподаткування, негативно позначиться на транзитному потенціалі країни, підірве довір\'я до підприємства з боку іноземних інвесторів. Зрештою, Одеса позбудеться головного символу своєї самоідентифікації на карті світу, втратить репутацію міста моряків і портовиків.

Будучи патріотами своєї країни, повною мірою усвідомлюючи відповідальність за долю рідного міста та боронячи своє конституційне право на працю і гідну зарплату, портовики вимагають:

1. Дати належну оцінку політично заангажованим і таким, що протирічать інтересам держави, заявам міністра М. Рудьковського, поставити питання про професійну відповідність урядовця.

2. У законодавчому порядку заборонити зміну юридичного і майнового статусу підприємств вітчизняного портового комплексу до моменту затвердження Верховною Радою «Закону про порти» (ухвалення ВР «Закону про порти» блокується протягом останніх 10 років (!)).

У разі невтручання державних органів в процес захоплення майнового комплексу найбільшого в Україні морського торговельного порту, трудові колективи ОМТП залишають за собою право на акції громадянської непокори, надання подіям широкого міжнародного розголосу, звернення по допомогу до європейських судів і дипломатичних представництв країн, чиї компанії вклали і продовжують вкладати інвестиції в розвиток виробничих потужностей Одеського порту.

З повагою,

Голова профкому ДП «ОМТП»,голова Асоціації профспілкових організацій Одеського порту В. Зайков,

заст. голови Асоціації профспілкових організацій Одеського порту М. Половнюк,

І. Соковнин, Т. Єгоренко, М. Ніколаєв, Т. Албуров, А. Ковальчук, В. Топор, В. Мощенко.

766

Комментировать: