Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Ночью от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$26.98 • €30.65
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
Фильтр публикаций
Все разделы
Публикации по дате
Дата:

Робітничий персонал в Україні: кого не вистачає ринку праці

Пятница, 17 мая 2019, 17:22

Відома проблема з відтоком кадрів за кордон, в Україні з кожним роком стає актуальнішою. Потерпаючи від трудової міграції власних громадян, європейські країни відкривають свої ринки праці для працьовитих українців, пропонуючи заробітні платні, з якими, все ще важко конкурувати вітчизняним роботодавцям.

Український ринок праці намагається пристосуватися до дефіциту багатьох спеціальностей та втримати ті кадри, що залишилися. Завдяки тому, що найбільш кваліфіковані працівники, зокрема, представники робітничих професій, здебільше працевлаштовуються за кордоном, у сфері таких професій, зараз існує чимало вакансій.

Вітчизняний портал з працевлаштування та пошуку персоналу Jobs.ua дослідив та проаналізував настрої українських випускників загальноосвітніх шкіл, виявивши сумну тенденцію. Поки, більш ніж 65% молоді Європи, закінчуючи заклади середньої освіти, намагаються освоїти реальні професії, 70% українських абітурієнтів продовжує навчатися спеціальностям, які перестали бути затребуваними та не можуть забезпечити випускників ВНЗ гідною роботою. За даними Jobs.ua, пошук роботи за фахом серед таких шукачів має дуже низькі показники вдалого працевлаштування.

Вільні місця та суттєве збільшення зарплат по таким професіям, сьогодні могли б допомогти багатьом непрацюючим українцям, але залишаються «відкритими». «Народний тренд» на отримання будь-якої вищої освіти, й досі штовхає молодь вивчати гуманітарні науки та юриспруденцію у той час, коли економіка країни вкрай потребує кваліфікованих спеціалістів з робочих спеціальностей.

Економіст чи швачка?

Такий стан речей призвів до нестачі персоналу у багатьох напрямках. Сьогодні, в країні вкрай високий попит на досвідчених швачок, електриків, слюсарів, зварювальників, операторів станків, водіїв та, навіть…пакувальників.

У той час, коли новоспечений рядовий економіст чи філолог налаштовується поповнити лави тимчасово непрацюючих чи працювати на «мінімалку», робота пакувальником чи швачкою, водієм або токарем, пропонує заробляти суми від 10 000 до 35 000 гривень на місяць, згідно з кваліфікацією кандидатів.

 5

Є сенс замислитися над тим, «ким бути» та як заробляти, щоб забезпечити нормальне життя для себе та своїх близьких. Минулого року, перекваліфікація та отримання реальних спеціальностей, вже врятувала декілька сотень тисяч українців, які змогли знайти стабільну роботу із гідною зарплатнею.

 

11057

Комментировать: