Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Утром от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$27.43 • €31.31
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
Фильтр публикаций
Все разделы
Публикации по дате
Дата:

Новiщо Одесi пам\'ятник царицi?

Вторник, 24 июля 2007, 04:07

Автор Чорноморські новини? 21.07.2007

Редакція отримала звернення козацьких товариств Одещини до Президента України Віктора Ющенка, Прем\'єр-міністра Віктора Януковича, лідерів політичних партій, громадських та козацьких організацій, до всього українського народу. У ньому висловлюється глибока стурбованість рішенням муніципальної влади Одеси про встановлення в місті монумента російській цариці Катерині II на місці знесеного пам\'ятника учасникам повстання на панцернику «Потьомкін».

Відповідна заява Чорноморського козацького війська Українського козацтва, адресована органам влади, національно-патріотичній громадськості України, а також низка інших звернень, ухвалених козацькими товариствами Одещини, були активно підтримані козацькими товариствами України, патріотичним загалом та оприлюднені в ЗМІ. Але відповіді від владних структур не надійшли.

Кого ж і що захищають депутатська більшість Одеської міськради, начальник міського управління з питань охорони об\'єктів культурної спадщини В. Мещеряков, Кабмін України в особі голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Міністерства культури і туризму України М. Кучерука та проти чого протестують українські козаки і патріотична громадськість? — запитують автори звернення.

І далі йде довгий перелік злочинів Катерини II проти українського та інших народів, поневолених Російською імперією. Це, передусім, ліквідація гетьманства в Україні та автономії Слобожанської України, підступне зруйнування Запорізької Січі, секуляризація величезних володінь Української православної церкви та закріпачення селянства Лівобережжя і Слобожанщини, дискримінація єврейського населення імперії і ще багато інших злочинів.

«Науковцями Одеси, — мовиться у зверненні, — доведено, що Катерина II взагалі не має ніякого відношення до заснування Одеси, про що свідчить її указ. «Основать в городе Хаджибее... воєнную гавань...». Лише згодом місто було перейменоване в Одесу.

Звернення наголошує на недопустимості втілення в життя намірів антидержавницьких сил зруйнувати міжнаціональну злагоду в місті Одесі і на всій Україні та поганьблення національних почуттів українців, українських козаків, представників інших народів України, які колись притіснялися царизмом.

Звернення підписали: перший заступник гетьмана Українського козацтва, верховний отаман Чорноморського козацького війська генерал-отаман Анатолій Петько, отаман громадської організації «Одеська Січ» Іван Коваль, головний отаман міжнародної громадської організації «Козацтво запорозьке» Михайло Свінцицький, отаман громадської організації «Молодіжна паланка» Сергій Протасенко, керівник обласної громадської молодіжної організації «Українське реєстрове козацтво» Анатолій Євтратьєв, крайовий отаман об\'єднання звичаєвого козацтва «Чорноморська Січ» Павло Миронець, отаман українського реєстрового козацтва Леонід Безклубий, отаман Чорноморського козацького з\'єднання Сергій Гуцалюк.

629

Комментировать: