Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Днем от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$27.43 • €31.31
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
Фильтр публикаций
Все разделы
Публикации по дате
Дата:

Маски в Киеве

Понедельник, 30 ноября 2015, 10:13

Марія Катаєва Вечерний Киев, 13.10.2015

Театральній трупі відомих одеських коміків цьогоріч минуло 30 років. З 1984-го їхні трудові книжки лежать в Одеській обласній філармонії, а 1985-го там відбувся перший виступ «Маски-шоу». «Кістяк» колективу – Борис Барський, Георгій Делієв, Наталія Бузько, Олександр Постоленко, Ігор Малахов та Михайло Волошин – було занесено до Національного реєстру рекордів України як «Театральну трупу, яка 30 років не змінювала свого акторського складу».

Секрет довголіття артисти оригінального жанру пояснюють своїми теплими, дружніми, майже родинними стосунками. А головне – вони працюють із задоволенням, часто влаштовуючи флешмоби просто на вулиці.

— Якось я настільки переконливо вдавав п’яного, що люди навіть викликали міліцію. Довелося зайти в магазин, а вийшов звідти вже тверезим, – згадує Георгій Делієв. – Так само одного разу розіграв перехожих, паркуючи автівку. Треба було бачити їхні обличчя!..

У Бориса Барського кумедні випадки пов’язані зі зйомками.

— Для серіалу «Маски на виборах» ми вигадали, що кандидати, я з Ігорем Малаховим, борсаються у грязюці, – розповів він. – А знімали цю сцену аж у листопаді, тож у багнюку доливали окропу, щоб не змерзнути. Коли ж грав злодія, котрий у тролейбусі стягує з пальців жінки каблучки, якийсь хлопець намагався заступитися за акторку й ледь не побив мене.

Широкій публіці «Маски-шоу» відомі за однойменними гумористичними серіалами, що йшли на телебаченні в 1991-2006 роках. Найбільший успіх мав політично-сатиричний журнал «Маски на виборах», де висміювалися прийоми передвиборної кампанії та змальовувалися пізнавані кандидати. А ось «Маски в шахті» так і не були показані, мовляв, не можна сміятись із шахтарів. Артисти й сьогодні готові з’явитися на телеекрані, утім, зазначають, що їхній гумор не затребуваний каналами.

Основну діяльність «Маски-шоу» розгорнули на базі власного приватного Будинку клоуна, де щороку готують прем’єрну виставу та надають можливість виступати молодим театрам. Окрім того, в Одесі вони заснували Міжнародний фестиваль клоунів і мімів та подали до ЮНЕСКО пропозицію відзначати 1 квітня Всесвітній день клоуна.

Для поціновувачів гумору «Маски-шоу» підготували святковий тур, з яким проїдуться 28 містами. У Києві програму в жанрі пантоміми покажуть на сцені Жовтневого палацу.

— Цією виставою ми підбиваємо підсумки нашої багаторічної діяльності: відновили старі трюки, фірмові пантоміми, такі як «Танець умираючих лебедів» чи «Танець самовара з чашкою», а також підготували нові скетчі та репризи, – розповів «Вечірці» Георгій Делієв. – Об’єднавча ідея постановки в тому, що всі ми прагнемо свободи, але часто стаємо її заручниками.

Артисти зізнаються, що для них украй важливо дарувати людям радість, і пригадують, як у Кривому Розі після концерту до них підійшла жінка зі словами: «Дякую. Після вас хочеться жити».

8968

Комментировать: