Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Днем от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$27.43 • €31.31
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
Фильтр публикаций
Все разделы
Публикации по дате
Дата:

Чи потрібен Одесі Бандера?

Среда, 13 января 2016, 23:24

Анна Мячина Одесская жизнь, 13.01.2016

У перший день нового року одесити згадали, мабуть, про одну з найсуперечливіших постатей української історії — Степана Бандеру. Згадали і влаштували смолоскипну ходу центральними вулицями міста. Якби три роки тому, коли я спостерігала за такою ж ходою у Львові, хтось сказав мені, що це відбудеться в Одесі, я б покрутила пальцем біля скроні. Але останнім часом мене вже важко чимось здивувати.

Тоді, у Львові, скандування гасел «Слава Україні!» і «Смерть ворогам!» було в дивину. Але ми списували побачене й почуте на «особливі обставини» міста, що стало форпостом усього українського і навіть націоналістичного в нашій більшою мірою російськомовній країні. Крім того, хода здавалася такою буденною з нудьгуючими ДПС-никами в кінці строю та позіхаючими міліціянтами. Не було ані телебачення, ані фотографів, ані натовпу роззяв уздовж маршруту. Коли все закінчилося, люди погасили смолоскипи, опустили прапори і розійшлися по кав'ярнях.

І ось смолоскипна хода повторилася в Одесі. У місті, де Бандера ніколи не був. У місті, де немає пам'ятників на його честь. У місті, де немає вулиць, названих його ім'ям. У місті, де чимало людей впевнені в його антисемітських настроях (хоча історики досі сперечаються щодо причетності ОУН до єврейських погромів). У місті, де нещодавно на одній з головних міських площ абсолютно вільно діяв цілий наметовий табір прихильників «русского міра».

Так чому не провести виставку «Невідомий Степан Бандера» або тиждень документального кіно про визвольний рух у Західній Україні? Навіщо бентежити місто смолоскипною ходою? Я навіть не впевнена, що хоча б кожен другий одесит погодиться з гаслом «Бандера – герой» і не здригнеться, коли побачить його ім'я поряд з іменами національних героїв інших країн, наприклад, Жанни д'Арк, Махатми Ганді й Фіделя Кастро.

І взагалі, у смолоскипної ходи якась не дуже хороша історія. Пригадується чомусь Ку-клус-клан і величезна «жива» свастика, що крокує по колу.

Звичайно, Одеса — це Україна. Але люди в балаклавах і масках аж ніяк не сприяють підвищеню рівня довіри до радикальних українських патріотів.

P.S. Мені здалося, чи в строю дійсно були прапори Волинської області. Ви серйозно? Волинської?!

Пишіть автору: а[email protected]

9226

Комментировать: