Погода в Одессе
Сейчас от ° до °
Утром от ° до °
Море +°. Влажн. %
Курсы валют
$27.43 • €31.31
$27.75 • €31.45
$27.70 • €31.40
Фильтр публикаций
Все разделы
Публикации по дате
Дата:

Атаманы заступились за потемкинцев

Воскресенье, 10 июня 2007, 18:07

Ирина ПЬЯНКОВА Республика ПОЛИТИКА. ПРАВО, 05.06.2007

На состоявшемся 1 июня 2007 года заседании политико-консультативного совета при Главе облгосадминистрации 15 казачьих товариществ обратились к губернатору И. В. Плачкову с призывом вмешаться и предупредить возникновение конфликта в связи со сносом памятника Морякам-потемкинцам и восстановлению на этом месте памятника Екатерине II.

«Допустити встановлення пам’ятника сановній особі означає відверту підтримку антидержавницьких сил, які в Одесі об єднуються, на наше переконання, за кошти іноземних спецслужб і спрямовуються всілякими кауровими, черновими на дестабілізацію політичної ситуації, розпалювання ворожнечі на міжетнічному, міжконфесійному та мовному грунті.

Мусимо нагадати, що у 1992 році вже відбулася сутичка між міліцією та козаками, що протестували проти перейменування однієї з центральних вулиць міста на Катерининську, що мало великий резонанс в Україні. І лише після того, як було офіційно заявлено, що вулиця названа на честь святої Катерини конфлікт було вичерпано. У 1995 році теж була нахабна спроба знести пам ятник Потьомкінцям і увічнити Катерину ІІ, що спричинило хвилю громадського обурення – тодішній уряд України відмовив місцевій владі вчинити цей акт вандалізму. Обурення деяких українських організацій може вилитися і в акції протидії зухвалим русифікаторам.

Щоб зняти таку небезпеку, необхідно раз і назавжди припинити намагання різноманітних провокаторів, які пролізли до державних і міських інституцій, встановити пам ятник цій «всесвітній повії, як писав один з класиків, і гальванізувати з небуття так звану «Новоросійську губернію»», – говорится в заявлении.

459

Комментировать: